FOTO Požiare v južnej Kalifornii: Zničili už 439 budov, evakuácia 190-tisíc ľudí | Topky.sk

Pondelok, 25. jún 2018. Meniny má Tadeáš, zajtra Adriána.

FOTO Požiare v južnej Kalifornii: Zničili už 439 budov, evakuácia 190-tisíc ľudí

Zdroj: SITA/AP Photo/Noah Berger
08.12.2017 10:45

CARPINTERIA - Lesné požiare vyčíňajúce v južnej Kalifornii si vyžiadali evakuáciu už najmenej 190-tisíc ľudí. Oheň sa pokúša uhasiť 5 700 požiarnikov, ktorým pomáha aj tamojší letecký oddiel Národnej gardy USA. Vo štvrtok na juhu štátu vypukli ďalšie dva veľké požiare, ktoré podľa zástupcov kalifornských hasičov spolu s ďalšími štyrmi už spálili vyše 57-tisíc hektárov územia.


Novší požiar, ktorý vypukol zhruba 72 kilometrov severne od mesta San Diego, si už vyžiadal aj dvoch zranených. Obaja utrpeli popáleniny, bližšie informácie o ich stave však nie sú známe. Oheň v oblasti zničil 20 stavieb, pričom zasiahol komunitu mobilných domov či stajne s jazdeckými koňmi, z ktorých niektoré neprežili. Požiar sa podľa zástupcov hasičov "šíri veľmi rýchlo" a smeruje k mestám Vista a Oceanside.

FOTO Požiare v južnej
Zdroj: SITA/AP Photo/Noah Berger

Najväčší a najdeštruktívnejší z požiarov už štyri dni trápi okres Ventura. Požiar, ktorý prezývajú Thomas, už zničil 439 budov a poškodil ďalších 85 stavieb. Zo všetkých nasadených požiarnikov pri ňom zasahuje takmer polovica. V dôsledku ohňa v oblasti zavreli stovky škôl. Ako informuje spravodajský portál CNN, Thomas je najničivejším požiarom, ktorý kedy v decembri v Kalifornii vypukol, a môže sa stať jedným z najničivejších vôbec.

FOTO Požiare v južnej
Zdroj: SITA/AP Photo/Gregory Bull

Situáciu s ohňom zhoršujú silný vietor a suché počasie. Vietor by podľa predpovedí mohol v hornatých oblastiach dosiahnuť v nárazoch silu hurikánu prvej kategórie, píše CNN.

FOTO Požiare v južnej
Zdroj: SITA/AP Photo/Gregory Bull


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA/AP Photo/Gregory Bull, SITA/AP Photo/Noah Berger

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články