Po tragickom zrútení paneláku v Rusku chytili podozrivého: Obvinenie z úmyselnej vraždy | Topky.sk

Nedeľa, 22. júl 2018. Meniny má Magdaléna, zajtra Oľga.

Po tragickom zrútení paneláku v Rusku chytili podozrivého: Obvinenie z úmyselnej vraždy

Ilustračné foto
Ilustračné foto, Zdroj: SITA
11.11.2017 16:23

MOSKVA - Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (SK RF) v sobotu vzniesol obvinenie z úmyselného zabitia voči zadržanému obyvateľovi deväťposchodového domu, ktorý sa zrútil vo štvrtok v Iževsku na východe európskej časti Ruska. O život pritom prišlo sedem ľudí. Informovala o tom agentúra TASS.


Vyšetrovatelia žiadajú príslušné orgány, aby rozhodli o vzatí obvineného muža do väzby. Obvineným je jeden z obyvateľov domu, ktorý žil s matkou v byte, kde sa podľa vyšetrovateľov nachádzalo epicentrum zrútenia. 

Podľa predbežnej verzie vyšetrovateľov bol príčinou zrútenia domu výbuch zemného plynu. Na mieste nešťastia sa nenašli stopy po výbušninách.

Podľa hovorkyne SK RF Svetlany Petrenkovej motívom činu bola osobná nevraživosť podozrivého. Petrenková dodala, že vyšetrovatelia majú pochybnosti o psychickom zdraví podozrivého a bude sa musieť podrobiť expertíze.   

V časti domu, ktorá sa zrútila od 9. po 1. poschodie, bývalo 98 osôb. Úplne zničených je osem bytov. Všetky obete sú identifikované. Sobota a nedeľa boli v Udmurtskej republike, v ktorej leží Iževsk, vyhlásené za dni smútku.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články