FOTO Krvavý beh s býkmi v Pamplone: Dvoch ľudí nabrali na rohy | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

FOTO Krvavý beh s býkmi v Pamplone: Dvoch ľudí nabrali na rohy

Zdroj: SITA/AP Photo/Alvaro Barrientos
07.07.2017 10:45

PAMPLONA - Najmenej dvaja ľudia si privodili zranenia po tom, ako boli nabratí na rohy, a mnoho ďalších osôb utrpelo zranenia počas dnešného prvého dňa behu s býkmi v španielskom meste Pamplona, kde sa konajú slávnosti sv. Fermína. Informovala o tom agentúra AP, citujúc zdravotnícke zdroje.


Jeden muž bol prebodnutý v oblasti hrudníka, ďalší v oblasti brucha. Oboch okamžite previezli do najbližšej nemocnice. Predpokladá sa, že ďalší bežci utrpeli odreniny po tom, ako sa dva býky oddelili od zvyšných štyroch vypustených zvierat. Býky prekonali 850-metrovú vymedzenú trasu za menej než tri minúty.

FOTO Krvavý beh s
Zdroj: SITA/AP Photo/Alvaro Barrientos

Deväťdňová fiesta sv. Fermína priťahuje tisícky návštevníkov z celého sveta. Odvážlivcov oblečených v bielych košeliach a červenej šatke čaká trať vedúca úzkymi ulicami stredovekej Pamplony, kde utekajú pred skupinou býkov. Španielske médiá vysielajú beh v priamom prenose a podrobne komentujú jeho priebeh.

FOTO Krvavý beh s
Zdroj: SITA/AP Photo/Alvaro Barrientos

Fiesta v Pamplone sa stala celosvetovo známou vďaka románu amerického spisovateľa Ernesta Hemingwaya Slnko aj vychádza z roku 1926. Beh s býkmi sa koná od druhého po posledný deň fiesty o 08.00 h, pričom podmienkou účasti je minimálny vek 18 rokov, beh v predpísanom smere, zákaz provokovania býkov či triezvy stav.

Od roku 1911 si beh s pol tony vážiacimi býkmi vyžiadal 15 obetí na životoch. Posledný smrteľný prípad zaznamenali v roku 2009, keď zomrel 27-ročný Španiel Daniel Jimeno Romero. Beh s býkmi sa však koná aj v iných mestách a obciach Španielska, ale aj Portugalska, južného Francúzska a Mexika.


Galéria


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP Photo/Alvaro Barrientos,
VIDEO: YouTube/Carche

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články