Ruský poslanec je celý bez seba, v USA mu odsúdili syna: Bol mučený, vo väzení neprežije! | Topky.sk

Piatok, 20. júl 2018. Meniny má Iľja, Eliaš, zajtra Daniel.

Ruský poslanec je celý bez seba, v USA mu odsúdili syna: Bol mučený, vo väzení neprežije!

Právnik odsúdeného Romana Selezňova
Právnik odsúdeného Romana Selezňova, Zdroj: SITA/AP Photo/Ted S. Warren
22.04.2017 11:05

MOSKVA - Poslanec ruskej Dumy Valerij Selezňov vyjadril pobúrenie nad odsúdením svojho syna v USA na 27 rokov väzenia za počítačové pirátstvo.


Roman Selezňov (32) bol v auguste odsúdený za krádeže údajov o kreditných kartách z amerických reštaurácií, spôsobiac tak škodu v sume takmer 170 milión dolárov (159 miliónov eur). Agentúra RIA NOVOSTI citovala ruského poslanca, že rozsudok "vyniesli kanibali" a že jeho syn bol "unesený".

Valerij Selezňov, člen dolnej komory ruského parlamentu je spojencom ruského prezidenta Vladimíra Putina. "Môj syn bol mučený, nakoľko byť po únose väznený v cudzej krajine je samo o sebe mučením. Je nevinný," vyhlásil Selezňov, ktorý je členom nacionalistickej Liberálno-demokratickej strany. Dodal, že vníma trest pre svojho syna ako doživotný, pretože jeho syn by nikdy 27 rokov vo väzení neprežil. 

Podľa amerického ministerstva spravodlivosti Roman Selezňov v rokoch 2009 až 2013 prenikol do systémov maloobchodných prevádzok a nainštaloval do nich softvér, ktorý mu umožnil ukradnúť milióny čísiel kreditných kariet z viac ako 500 amerických obchodov a 3.700 finančných inštitúcií. Selezňov bol zadržaný v júli 2014 na Maledivách. Jeho laptop v tom čase obsahoval viac ako 1,7 milióna ukradnutých čísiel kreditných kariet. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA/AP

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články