°C

Streda, 29. január 2020. Meniny má Gašpar, zajtra Ema.

Desivá smrť matky (†65) a dcéry (†45) v rozhorúčenom pekle: Na dverách sauny boli škrabance nechtov

Osudová sauna
Osudová sauna
Zdroj: Foto: Polícia ČR
19.04.2017 17:00

JIČÍN - Českom otriasa neuveriteľná tragédia. Matka s dcérou zomreli počas veľkonočnej soboty desivou smrťou. Osudným sa im stal pobyt v rozpálenej saune. Z pekelného zovretia sa nemohli vyslobodiť, škrabance na dverách vháňajú slzy do očí aj skúseným vyšetrovateľom.


Matka Mária s dcérou Petrou tragicky zahynuli v podomácky vyrobenej saune u priateľov. Počas veľkonočných sviatkov si chceli oddýchnuť a zrelaxovať. Nikto nemohol tušiť, aké nešťastie ženy postretne. Postupne vychádza na povrch, akou strašnou smrťou ženy odišli z tohto sveta. Tragédia naháňa zimomriavky.  

Desivá smrť matky (†65)
Zdroj: Foto: Blesk

Matka s dcérou relaxovali, našla ich priateľka

Matka s dcérou boli v saune, ktorá patrila priateľom. Keď sa ale dlhšie nevracali, kamarátka sa začala po ženách zháňať. Vybrala sa ich do sauny skontrolovať. Čakal ju azda najhorší moment života. "Keď ich našli, snažili sa ich polievať vodou. Nepomáhalo to, takže sa volala záchranka. Bolo to šialené. Na dreve bolo vidieť škrabance od nechtov. Hrôza, čo sa tam asi dialo," povedala portálu blesk.cz žena, ktorá rodinu pozná.

Desivá smrť matky (†65)
Zdroj: Foto: Polícia ČR

Manželom, ktorým sauna patrí, sa behom hodiny otočil život naruby. Z obrovskej tragédia sa rovnako oni, tak aj rodina nebohých žien, priatelia, blízki, ale aj široká verejnosť nedokážu spamätať. "Ženy dlho nevychádzali zo sauny, majiteľka ich išla skontrolovať a našla ich ležať na zemi. V saune sa zlomila kľučka a ženy tam zostali uväznené. Záchranári mohli už len konštatovať smrť," opísala hovorkyňa českých policajtov Iva Kormošová.


Prečítajte si aj:

Matka (†65) s dcérou (†45) sa udusili v saune smrti: FOTO Odtrhla sa kľučka a začal boj o život


Desivá smrť matky (†65)
Zdroj: Foto: Polícia ČR

Polícia sa prípadom začala okamžite zaoberať, nariadila pitvu, aby sa odhalila príčina úmrtí žien. Podľa všetkého zomreli na zlyhanie krvného obehu. Polícia teraz hľadá odpoveď na otázku, či v prípade smrti žien išlo o nešťastnú udalosť alebo trestný čin. "Kriminalisti prípad intenzívne preverujú a v súčasnosti zisťujú, o akú právnu kvalifikáciu by mohlo ísť," uviedla pre český portál hovorkyňa polície Lenka Burýšková.

Desivá smrť matky (†65)
Zdroj: Foto: Polícia ČR

Podomácky vyrobené sauny nepodliehajú žiadnym kontrolám, ako je to vo wellnesoch, relaxačných centrách, či hoteloch. Ženy zomreli pre zlomenú kľučku. Tá však nemá kvôli bezpečnosti na dverách sauny čo robiť. Dvere sauny sa musia dať stále otvoriť tlakom tela. Ak pripadne do úvahy obvinenie z prečinu spáchaného z nedbanlivosti, vinník by mohol ísť do väzenia až na 10 rokov.

Desivá smrť matky (†65)
Zdroj: Foto: Polícia ČR


Galéria

Osudová sauna

Nástroje k článkuZDROJ: miš
FOTO: Polícia ČR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články