Predstavitelia krajín EÚ diskutovali o spoločnej reakcii na brexit | Topky.sk

°C

Utorok, 12. november 2019. Meniny má Svätopluk, zajtra Stanislav.

Predstavitelia krajín EÚ diskutovali o spoločnej reakcii na brexit

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock.com
26.05.2016 07:12

BRUSEL – Predstavitelia viacerých členských krajín Európskej únie vrátane Slovenska odštartovali tento týždeň sériu dôverných rokovaní, v rámci ktorých si chcú pripraviť koordinovanú reakciu na možný brexit, o ktorom rozhodne Británia v referende 23. júna. S odvolaním sa na nemenované zdroje z diplomatických kruhov o tom dnes informovala agentúra Reuters.


Poprední diplomati z Nemecka, Francúzska a ďalších krajín sa v pondelok stretli na rokovaní, ktorému predsedal riaditeľ kabinetu predsedu Európskej komisie Martin Selmayr, uviedli zdroje. Medzi zúčastnenými krajinami bolo aj Slovensko, ktoré v júli prevezme rotujúce predsedníctvo v Rade Európskej únie.

Podľa jedného zo zdrojov agentúry Reuters, by po pondelňajšom stretnutí mali ešte tento týždeň nasledovať ďalšie, zaoberajúce sa presne stanovenými témami. Iný zdroj zase uviedol, že cieľom diskusie nebolo pripraviť sa na rokovania, ktoré by po brexite boli nevyhnutné, ale len zjednotiť si v tejto veci prvotnú reakciu, a to najmä v oblasti komunikačnej stratégie. "Zámer je mať niečo pripravené, nenechávať to až na deň po 23. júni," dodal zdroj. 

Správu o schôdzke diplomatov odmietol komentovať jeden z hovorcov Európskej komisie Alexander Winterstein, nevyjadrili sa k nej ani predstavitelia Francúzska a Nemecka. Winterstein v reakcii naopak zdôraznil, že exekutíva EÚ sa pripravuje na možnosť, že Británia zostane členským štátom tohto bloku. "Nemáme plán B," dodal. 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: thinkstock.com

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články