Podpaľač rozpútal ohnivé peklo: V továrni našli hromady tiel prisťahovalcov vrátane detí | Topky.sk

°C

Pondelok, 27. január 2020. Meniny má Bohuš, zajtra Alfonz.

Podpaľač rozpútal ohnivé peklo: V továrni našli hromady tiel prisťahovalcov vrátane detí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: thinkstock
31.01.2016 11:51

MOSKVA - Najmenej 12 obetí na životoch, vrátane troch detí, si v noci na dnes vyžiadal rozsiahly požiar v Moskve.


V budove, ktorú zachvátili plamene, sa nachádzala krajčírska dielňa, v ktorej žili prisťahovalci zo Strednej Ázie. Kriminalisti podľa agentúry Interfax predpokladajú, že išlo o podpaľačstvo. Na mieste sa podľa nemenovaného policajného činiteľa totiž našli dva zdroje, od ktorých sa plamene začali šíriť.

"Podľa predbežných údajov žili na pracovisku migranti, niektorí tu boli dokonca aj s deťmi. Zahynuli tri deti, vrátane kojencov. Prípad je otvorený, je tu podozrenie na podpaľačstvo," uviedol úradný splnomocnenec pre práva detí Pavel Astachov. "Dielňu spálili aj s pracovníkmi," napísal v titulku internetový denník Gazeta.ru.

Mohutný požiar zachvátil staršiu budovu v moskovskej štvrti Sokoľniky, v ktorej sídlila krajčírska dielňa. Plamene sa rýchlo rozšírili na plochu zhruba 3000 metrov štvorcových. Po uhasení požiaru sa podľa rôznych zdrojov našli telesné pozostatky ôsmich alebo deviatich osôb a úrady začali ihneď zisťovať ich totožnosť. 

Vyšetrovatelia ihneď začali trestné stíhanie pre podozrenie z úmyselného zničenia majetku a zavinenia smrti osôb. Podľa prvých zistení bol požiar zrejme založený zámerne s cieľom zamiesť stopy po spáchaní zločinu. Bezprostredne nebolo jasné, či obete zomreli v dôsledku požiaru alebo ešte pred jeho vypuknutím. 


Nástroje k článkuZDROJ: SITA, ČTK
FOTO: Thinkstock

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články