°C

Sobota, 5. december 2020. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš.

Stredovek stále žije! Manželov a ich štyri deti zavraždili sekerami, pre jediný hlúpy dôvod

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
14.07.2015 09:25

DILLÍ - Indických manželov a ich štyri deti zabila sekerami skupina dedinčanov, ktorí ich podozrievali z praktizovania čarodejníctva a zoslania chorôb na ich deti. Informovala o tom agentúra Reuters.


Zomrela dvorná čarodejnica Kremľa: Táto žena (†65) sa starala o zdravie ruskej elity!

Podľa polície spala rodina vo svojom hlinenom dome v dedine Lahada na východe krajiny, keď ju v noci napadla asi päťčlenná skupinka ľudí ozbrojených sekerami. Páchatelia vraj boli ich príbuzní, ktorí obete obviňovali, že proti nim zosielajú čary, a môžu za vlnu ochorení detí v dedine.

Policajti na miesto činu dorazili včera v ranných hodinách a našli šesť mŕtvych tiel v kalužiach krvi a osemročného chlapca, ktorý ako jediný prežil. Útočníci z dediny ihneď po masakri utiekli.

Povery v niektorých vidieckych častiach Indie sú stále veľmi silné a prípady lynčovania údajných čarodejníkov nie sú nijako vzácne. V roku 2013 zaznamenal indický národný ústav pre štatistiku zločinov 160 prípadov vrážd spojených s honom na čarodejnice a v roku 2012 ich bolo 119. Z minulého roka zatiaľ nie sú údaje k dispozícii.


Nástroje k článkuZDROJ: ČTK, sz
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články