O jeden život menej: Mačiatko prežilo polhodinové pranie v práčke! | Topky.sk

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

O jeden život menej: Mačiatko prežilo polhodinové pranie v práčke!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: photl.com
19.05.2013 18:57

LARKFIELD – Tvrdí sa, že mačka má deväť životov. Opäť to dokázalo osemtýždňové mačiatko Gollum, ktoré akoby zázrakom prežilo 30-minútový cyklus v práčke. Informovala o tom stránka uk.news.yahoo.com.


Tento kuriózny prípad sa stal v meste Larkfield v anglickom grófstve Kent, kde sa korytnačinová mačka Gollum schovala v hromade špinavej bielizne, aby unikla pred ohlušujúcim zvukom vysávača svojej majiteľky Lauren Gavinovej. Tá však medzitým dovysávala a kým sa zviera spamätalo, ocitlo sa spolu s bielizňou v práčke - na pol hodinu.

Po otvorení práčky z nej na podlahu v kuchyni vypadlo bezvládne telíčko mačiatka, ktoré sa bez problémov zmestilo do ľudskej dlane. Zdesená Lauren okamžite utekala k neďalekému veterinárovi, ktorému sa život Gollum podarilo zachrániť. Od smrti ju však delili minúty - mačiatko bolo tak podchladené a malo toľko vody v pľúcach, že trvalo 45 minút, kým sa mu dala namerať teplota.

"Prakticky je taká ako predtým. Hovorili mi, že by nemala poskakovať, ale práve to robila. Som veľmi vďačná veterinárom za záchranu jej života," povedala Lauren (22).

Gollum sa tak po tejto príhode mohla vrátiť k "bračekovi" Squidgymu.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Photl.com

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články