Lekár úplne zlyhal, dievčatko sa narodilo bez konečníka! | Topky.sk

°C

Nedeľa, 26. január 2020. Meniny má Tamara, zajtra Bohuš.

Lekár úplne zlyhal, dievčatko sa narodilo bez konečníka!

Seraphine sa kvôli chybe lekára narodila zdravotne postihnutá
Seraphine sa kvôli chybe lekára narodila zdravotne postihnutá
Zdroj: methotrexatemiracle.webs.com
16.02.2012 09:10

CALDWELL - Istá Američanka žaluje nemenovaného gynekológa, pretože jej chybne určil mimomaternicové tehotenstvo. Následne jej vpichol metotrexát, po ktorom mala potratiť. Nestalo sa tak, plod zostúpil do maternice a žena kvôli chemoterapeutiku porodila postihnuté dieťa.


Rachel Schogerová bola tehotná štyri až päť týždňov, keď od lekára dostala látku na ukončenie mimomaternicového tehotenstva. O štrnásť dní neskôr sa pri kontrole zistilo, že sa plod uchytil v maternici. Bolo však jasné, že sa už kvôli vysoko toxickej látke normálne nevyvinie. Tridsaťpäťročná žena sa ale rozhodla, že druhý potrat už nepodstúpi.

Seraphine sa narodila v januári 2006 bez ženských rozmnožovacích orgánov, konečníka a s poškodenou chrbticou. Dievčatko už podstúpilo niekoľko operácií na zlepšenie svojho zdravotného stavu.

Rachel taktiež poznamenala, že v roku 2008 mala ďalšie mimomaternicové tehotenstvo. Plod jej odobrali, čo jej v tomto prípade zachránilo život. Ďalší súd s gynekológom sa bude konať v januári 2013.


Galéria

Seraphine sa kvôli chybe Dievčatko nebude môcť nikdy Rachel s manželom krátko

Nástroje k článkuZDROJ: Blesk.cz, np
FOTO: methotrexatemiracle.webs.com

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články