Merkelová hovorila s pápežom o finančných trhoch | Topky.sk

Utorok, 23. júl 2019. Meniny má Oľga, zajtra Vladimír.

Merkelová hovorila s pápežom o finančných trhoch

Merkelová hovorila s pápežom Benediktom XVI.
Merkelová hovorila s pápežom Benediktom XVI.
22.09.2011 14:26

BERLÍN - Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa dnes v Berlíne stretla s pápežom Benediktom XVI., ktorý začal štvordňovú návštevu svojej rodnej krajiny.


Témou rozhovoru Merkelovej a najvyššieho predstaviteľa katolíckej cirkvi boli otázky Európskej únie a medzinárodná kríza na finančných trhoch.

Kancelárka na stretnutí veľmi jasne povedala, že zjednocovanie Európy bolo pre Nemcov nevyhnutné, znamenalo prosperitu, demokraciu a slobodu, uviedla agentúra DPA.

Pápeža predtým v záhrade zámku Bellevue privítal nemecký prezident Christian Wulff. Spolkový prezident pripomenul odpor kresťanov voči národnému socializmu a príspevok cirkvi k prekonaniu rozdelenia Nemecka a Európy.

Benedikt XVI. dnes vystúpi v nemeckom Bundestagu. Pred príchodom pápeža sa objavili protesty a nesúhlas s jeho návštevou Nemecka kvôli škandálom so sexuálnym zneužívaním v cirkvi. Niektorí poslanci sa odmietli zúčastniť jeho prejavu.

Šéf parlamentnej frakcie SPD Thomas Oppermann povedal, že účasť je pre každého poslanca "veľmi osobným rozhodnutím". Zdôraznil, že v otázkach viery si želá rešpekt a čas "náboženských vojen" skončil.


Galéria

Merkelová hovorila s pápežom Merkelová hovorila s pápežom Merkelová hovorila s pápežom

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články