Štvrtok, 6. máj 2021. Meniny má Hermína, zajtra Monika.

Poslancom sa začalo volebné obdobie: Na TOTO všetko majú v parlamente nárok

Zdroj: Topky/Vlado Anjel
08.03.2020 12:20

BRATISLAVA - Poslanci Národnej rady (NR) SR získavajú nárok na poslaneckú kanceláriu, asistenta, osobný počítač, ako aj tlačiareň. Uviedol to odbor komunikácie s médiami a verejnosťou Kancelárie NR SR. Poslanci s trvalým pobytom mimo Bratislavského kraja majú tiež právo na ubytovanie.


Úvodné školenie nových poslancov by sa malo uskutočniť deň pred ustanovujúcou schôdzou NR SR. Oboznamovať sa budú napríklad s fungovaním hlasovacích zariadení. Termín ustanovujúcej schôdze parlamentu ešte známy nie je. Zvoláva ju prezidentka SR Zuzana Čaputová. Konať sa musí do 30 dní odo dňa vyhlásenia výsledkov volieb.

Podľa zákona o platových pomeroch niektorých ústavných činiteľov má poslanec nárok na technické prostriedky potrebné na výkon jeho mandátu. Ide o osobné počítače a tlačiarne, ktoré poslancovi podľa odboru po skončení volebného obdobia zostávajú.

Poslanec s trvalým pobytom mimo Bratislavského kraja má podľa zákona právo na ubytovanie v zariadení Kancelárie NR SR "alebo na úhradu nákladov kanceláriou národnej rady v ubytovacích zariadeniach, ktoré určí kancelária národnej rady". Kancelária NR SR tiež poskytne poslancovi asistenta na výkon odborných a administratívnych prác spojených s činnosťou poslaneckej kancelárie.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články