°C

Pondelok, 30. marec 2020. Meniny má Vieroslava, zajtra Benjamín.

Poslanec Grendel má na krku obžalobu, mal ohroziť bankové tajomstvo Kočnera

Gábor Grendel
Gábor Grendel
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
25.02.2020 17:05

BRATISLAVA - Prokurátorka Krajskej prokuratúry (KP) v Bratislave podala obžalobu voči poslancovi Národnej rady (NR) SR Gáborovi Grendelovi (OĽaNO) pre ohrozenie bankového tajomstva Mariana Kočnera


Informoval o tom samotný Grendel na utorkovej tlačovej konferencii s tým, že mu prokuratúra v uplynulých dňoch doručila oznámenie. Prokurátorka Grendela podľa jeho slov informovala, že opätovne preštudovala jeho námietku voči vyšetrovateľovi Jaroslavovi Barochovskému, ktorý ho v tejto veci pred štyrmi rokmi obvinil, a túto námietku opätovne vyhodnotila ako neopodstatnenú.

Skutok, za ktorý bola podaná voči Grendelovi obžaloba, sa podľa neho mal stať v roku 2012, keď médiá informovali o neobvyklých finančných operáciách Mariana K. z jeho zahraničných účtov. "Marian Kočner následne podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa a začalo sa vyšetrovanie," priblížil.

Marian Kočner (vpravo)
Poslanec Grendel má na
Zdroj: Topky/Peter Korček

Grendel na tlačovej konferencii ozrejmil, že v septembri 2016 bola na návrh Mariana Kočnera predvolaná novinárka Martina Ruttkayová, ktorá predložila policajné dokumenty o prevodoch Mariana Kočnera a tvrdila, že ich dostala od Grendela. Na základe tejto výpovede boli v októbri 2016 vznesené obvinenia voči Danielovi Lipšicovi a Grendelovi.

Grendel tvrdí, že Ruttkayovej tvrdenia neboli pravdivé, čo dnes dosvedčuje aj komunikácia z aplikácie Threema. Ako tvrdí poslanec, v roku 2018, keď bola Ruttkayová opätovne predvolaná na výsluch, mal Marian Kočner písať Petrovi Tóthovi o obavách, že novinárka bude vypovedať, že ju nahovorili. "V čase vyšetrovania a výsluchov svedkyne Ruttkayovej tieto citáty z Threemy neboli verejnosti známe, ale dnes, keď sa prokurátorka rozhodla podať obžalobu, sú už niekoľko mesiacov známe a ak súd obžalobu prijme, na hlavnom pojednávaní veľmi rád tieto citáty odcitujem," doplnil Grendel.


Galéria

Gábor Grendel Marian Kočner (vpravo)

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články