°C

Utorok, 19. január 2021. Meniny má Drahomíra, Sára, zajtra Dalibor, Sebastián.

Saková: Keď bude mimoriadny brannobezpečnostný výbor, Lučanský naň príde

Denisa Saková
Denisa Saková
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
22.01.2020 12:45

BRATISLAVA – Keď bude zvolaný mimoriadny brannobezpečnostný výbor, policajný prezident Milan Lučanský naň príde, aj keď má dovolenku. Po rokovaní vlády to uviedla ministerka vnútra Denisa Saková (Smer-SD) v súvislosti s prípadom bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku.


Saková si myslí, že policajný prezident je o celej situácii okolo prípadu detailne informovaný. "Čerpá si dlhodobo plánovanú dovolenku, je však so mnou v telefonickom kontakte. Pokiaľ bude potreba členom brannobezpečnostného výboru predložiť jednotlivé fakty a odkomunikovať celý prípad, operatívne sa dostaví na Slovensko, pokiaľ bude takýto mimoriadny výbor zvolaný," povedala šéfka rezortu vnútra.

O prípade má Saková len čiastkové informácie. Ako doplnila, nemôže sa oboznamovať s detailmi vyšetrovania. "Vyšetrovanie je stále živé a nebudem sa vyjadrovať," povedala. Trnkovi zrušili v utorok (21. 1.) obvinenie súvisiace s kauzou Tipos a tiež zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Hovorca policajného prezídia Michal Slivka uviedol, že v utorok bolo doručené uznesenie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry.

Zrušilo sa ním uznesenie vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) o začatí trestného stíhania a súčasne o vznesení obvinenia Trnku zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Trnku zadržala NAKA minulý týždeň v jeho dome v Hamuliakove.

Obvinila ho z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Obvinenie sa malo týkať tajného videa, na ktorom sa Trnka rozpráva s vtedajším ministrom financií Jánom Počiatkom o kauze Lemikon. Na druhý deň po zadržaní sa Trnka dostal na slobodu. Prepustenie nariadil prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry. Nevidel dôvod na jeho stíhanie.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články