Štvrtok, 5. august 2021. Meniny má Hortenzia, zajtra Jozefína.

FOTO Do strany Spolu má smerovať prekvapivá posila: Ponuka pre šéfa elitných kukláčov

Zdroj: archiv LC
26.10.2019 14:14

BRATISLAVA - Nová tvár na slovenskej politickej scéne? Veliteľ Lynx Commanda a šéf protiteroristickej jednotky má na stole ponuku na vstup do strany Spolu. Jej tvárami sú napríklad poslanci NR SR Miroslav Beblavý, Jozef Mihál či Katarína Macháčková.


O novinke informoval portál aktuality.sk„Pána Hamrana sme oslovili, pretože je to rešpektovaný odborník s medzinárodnou reputáciou. Rozhovory ešte prebiehajú, kandidátku do parlamentných volieb predstavíme už čoskoro," uviedol pre portál predseda strany Miroslav Beblavý. 

Prečítajte si aj: Podozrenia z kauzy Gorila a ďalších prípadov je potrebné vyšetriť, zhodli sa politici

Strana sa tiež vyjadrila, že po voľbách si Štefana Hamrana vedia predstaviť ako kandidáta na post ministra vnútra. „Je našou povinnosťou nasadiť do zápasu proti mafii a oligarchom silný tím, vrátane silného a rešpektovaného kandidáta na spravovanie rezortu vnútra po voľbách," povedal Beblavý.

Miroslav Beblavý
FOTO Do strany Spolu
Zdroj: Topky/Ján Zemiar

Meno Štefan Hamran nie je pre Slovensko neznáme. Figuruje aj v spojitosti s objasňovaním vraždy novinára Jána Kuciaka (†27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej (†27). Práve Hamranovo Lynx Commando zadržalo v Komárne obvinených v prípade popravy mladej dvojice.

Štefan Hamran.
Štefan Hamran
Zdroj: Facebook/Stefan Hamran

Veliteľ útvaru osobitného určenia Prezídia Policajného zboru sa tento rok ujal aj ďalšej významnej funkcie. V Helsinkách ho jednomyseľne zvolili za nového predsedu združenia elitných protiteroristických jednotiek Atlas. Predseda združenia sa volí na obdobie štyroch rokov.

Policajti ukončili vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice

"Počas 18 rokov svojej existencie Atlasu predsedali velitelia špeciálnych jednotiek z Belgicka, Holandska, Nemecka a momentálne z Rakúska. Atlas združuje 38 špeciálnych protiteroristických jednotiek krajín EÚ, Švajčiarska, Nórska a Islandu. Je to pre Lynx Commando veľká pocta a zároveň výzva," vyzdvihla polícia. 


Galéria

Miroslav Beblavý Štefan Hamran.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články