Ministerstvo zaregistrovalo nové hnutie: Spolupatričnosť chce priniesť nové tváre a riešenia | Topky.sk

°C

Piatok, 24. január 2020. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Ministerstvo zaregistrovalo nové hnutie: Spolupatričnosť chce priniesť nové tváre a riešenia

József Nagy
József Nagy
Zdroj: TASR – Jakub Kotian
22.10.2019 17:35

BRATISLAVA - Ministerstvo vnútra (MV) SR zaregistrovalo hnutie Összefogás-Spolupatričnosť. Informoval o tom splnomocnenec prípravného výboru hnutia Szabolcs Mózes.


Cieľom hnutia Összefogás-Spolupatričnosť je, aby vytvorilo platformu na spojenie maďarských politických síl a aby prinieslo nové tváre a riešenia. Hnutie je podľa vlastných slov otvorené pre všetkých partnerov, ktorí chcú zmenu vlády, spoločným základom musí byť odmietnutie akejkoľvek povolebnej spolupráce so "skorumpovaným Smerom".

"Maďarská menšina je dostatočne veľká na to, aby si zaslúžila svoje zastúpenie v slovenskom parlamente. Menšinové práva, za ktoré má bojovať, budú slúžiť nielen pre maďarskú menšinu, ale aj pre všetkých 17 menšín na Slovensku," uviedol koncom septembra bývalý europoslanec a exminister životného prostredia József Nagy.

Nagy sa k hnutiu pridal po odchode z Mosta-Híd. Za hnutím stoja aj členovia mimoparlamentnej SMK vrátane bývalej poslankyne Európskeho parlamentu Edit Bauer či Örsa Orosza, podporuje ho aj bývalý ponovembrový podpredseda vlády Gábor Zászlós.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články