Danko sa stretol s Moon Hee-sangom: Verí v prehĺbenie spolupráce s Kóreou | Topky.sk

°C

Pondelok, 18. november 2019. Meniny má Eugen, zajtra Alžbeta.

Danko sa stretol s Moon Hee-sangom: Verí v prehĺbenie spolupráce s Kóreou

Andrej Danko
Andrej Danko
Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková
19.09.2019 15:15

BRATISLAVA - Prehlbovanie medziparlamentnej a ekonomickej spolupráce Kórejskej a Slovenskej republiky bude pokračovať. Vo štvrtok to povedal predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) po stretnutí s predsedom Národného zhromaždenia Kórejskej republiky Moon Hee-sangom.


"Vzťahy kórejského a slovenkého parlamentu sú vzorové, je to aj naša povinnosť vzhľadom na záujem kórejských investorov v SR," povedal Danko. Na stretnutí podľa svojich slov vyjadril podporu krajine pri riešení situácie na Kórejskom polostrove. Dodal, že Kórea je pre Slovensko vo veľa veciach vzorom a verí v prehĺbenie spolupráce krajín napríklad v oblasti cestovného ruchu. Ocenil tiež doterajšie investície Kórey na Slovensku.

Moon Hee-sang vyzdvihol, že obe krajiny sa stali vzájomne prospešnými a dôležitými partnermi vďaka aktívnemu obchodovaniu a investíciám. Dobré vzťahy medzi krajinami podľa jeho slov potvrdzuje aj fungovanie výrobného závodu automobilky Kia na Slovensku. "Súhlasili sme s tým, že budeme našu spoluprácu rozširovať aj do oblastí budovania infraštrukrúry, inovácií, vývoja a výskumu. Mali sme konštruktívnu diskusiu ohľadom podpory kórejských firiem na Slovensku, rozširovania kultúrnych výmen a iných záležitostí," dodal.

Danko poukázal na to, že v nasledujúcom týždni sa s predsedom kórejského parlamentu opäť stretne, a to v Kazachstane na Euro-ázijskom samite. V tejto súvislosti doplnil, že ak sa zrušia sankcie voči Rusku, rád takýto samit zorganizuje v Bratislave.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články