°C

Štvrtok, 3. december 2020. Meniny má Oldrich, zajtra Barbora.

Prípad tendra na záchranky bude riešiť Krajská prokuratúra v Bratislave

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
18.09.2019 11:40

BRATISLAVA - Podnet ministerstva zdravotníctva v prípade tendra na licencie pre záchranky bude riešiť Krajská prokuratúra (KP) v Bratislave. Informovala o tom v stredu hovorkyňa generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.


"Podanie v predmetnej veci bolo doručené na Generálnu prokuratúru SR dňa 5. septembra. Podanie bolo postúpené na ďalší zákonný postup vecne a miestnej príslušnej KP v Bratislave. Generálna prokuratúra SR uložila podriadenej prokuratúre (KP BA), aby požiadala o súčinnosť Úrad pre verejné obstarávanie," objasnila Predajňová.

Šéfku rezortu zdravotníctva Andreu Kalavskú (nominantka Smeru-SD) ako občana "vyrušujú" pochybnosti okolo výberového konania. Tender na poskytovanie záchranárskych služieb za 800 miliónov eur na šesť rokov však podľa jej slov legislatívne zopakovať nejde.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS) vyhlásil výberové konanie na vydanie povolenia na prevádzkovanie ambulancií záchrannej zdravotnej služby v polovici júna, týkalo sa 328 bodov. Najviac ich získala spoločnosť LSE - Life Star Emergency.

Nasledovali štátne záchranky z Bratislavy a Košíc. Dôvodom pochybností sú informácie denníka Sme o prepojeniach členov výberovej komisie na najúspešnejšiu firmu. Predseda ÚDZS Tomáš Haško zaujatosť členov komisie odmieta. Trvá na tom, že tender bol v súlade s príslušnou legislatívou.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články