Snem strany Spolu: Hnutie má nových členov v predsedníctve, Fico je podľa nich na ústupe | Topky.sk

°C

Utorok, 12. november 2019. Meniny má Svätopluk, zajtra Stanislav.

Snem strany Spolu: Hnutie má nových členov v predsedníctve, Fico je podľa nich na ústupe

Miroslav Beblavý
Miroslav Beblavý
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
14.09.2019 16:15

BRATISLAVA - Novými členmi predsedníctva strany Spolu sú odborník strany na školstvo Juraj Hipš, trojhviezdičkový generál vo výslužbe Pavel Macko a poslankyňa NR SR Simona Petrík. Rozhodli o tom na dnešnom sneme strany v Púchove. Po parlamentných voľbách bude povolebný snem, na ktorom bude Spolu skladať nové predsedníctvo i voliť nového šéfa. Témou snemu je aj volebný program koalície Progresívne Slovensko/Spolu či voľba etickej komisie.


Predseda Spolu Miroslav Beblavý vo svojom príhovore hovoril aj o tom, ako koalícia PS/Spolu rastie aj v prieskumoch. „V máji sa po šestnástich rokoch prvýkrát podarilo niekomu poraziť v celoštátnych voľbách Smer. Bola to práve naša koalícia,“ dodal a zaslúžil si za to búrlivý potlesk. Debatu o tom, kto je koľko rokov v politike považuje za nezmyselnú.

Miroslav Beblavý na sneme
Snem strany Spolu: Hnutie
Zdroj: Facebook/SPOLU - občianska demokracia

„Nerobíme rozdiely, kto je koľko v politike. Robíme rozdiely v tom, kto sa ako v politike správa. Stranu Spolu sme založili preto, lebo sme chceli robiť novú politiku,“ vysvetlil s tým, že v novej politike vidí ochotu spolupracovať. Myslí si, že ak ľuďom v regiónoch ukážu, že im na nich záleží, môžu vyhrať parlamentné voľby 2020. Označil ich za najdôležitejšie voľby. „Dnes už sme pripravení zmeniť Slovensko,“ povedal na záver. Za svoje slová si vyslúžil standing ovation všetkých prítomných.

Fico sa stratí o polroka z politiky

Prijatie zúčastniť sa na sneme prijali aj líder Progresívneho Slovenska Michal Truban a predseda KDH Alojz Hlina. Truban zdôraznil, že koalícia PS/Spolu nie je iba koalícia. Je to živé, fungujúce spojenectvo, ktoré chce na Slovensko priniesť zmenu. Predseda Spolu Miroslav Beblavý označil Hlinu za najbližšieho spojenca koalície PS/Spolu. Verí, že ak nájdu viac politikov, s ktorými budú mať spoločnú reč, „Fico sa stratí o polroka z politiky.“

Michal Truban sa tiež zúčastnil snemu Spolu
Snem strany Spolu: Hnutie
Zdroj: Facebook/SPOLU - občianska demokracia

Strana Spolu vytvorila začiatkom februára predvolebnú koalíciu s Progresívnym Slovenskom. Do volieb do Európskeho parlamentu vytvorili spoločnú kandidátku. V júni oznámili, že budú spoločne kandidovať aj do najbližších parlamentných volieb.

Program s názvom "bod zlomu" má vyše 200 strán

Volebný program koalície Progresívne Slovensko/Spolu má viac ako 200 strán. Nazývame ho bod zlomu. Na tlačovej besede počas dnešného snemu Spolu v Púchove to uviedol líder strany Miroslav Beblavý. „Program verejnosti predstavíme budúci týždeň. Dnes ho schválime. Potom ho ešte musí schváliť náš koaličný partner," dodal Beblavý. „V rodnom liste Spolu je pracovitosť a poctivá príprava. Našim záväzkom k voličom je byť garantom toho, že na Slovensko príde zmena, a že to bude zmena k lepšiemu," povedal a dodal, že volebný program považuje za prelomový, ale realistický. „Nie je dôležité iba volebné víťazstvo, ale schopnosť presadiť a urobiť skutočné zmeny, aby sme sa mohli ľuďom pozrieť do očí a po štyroch rokoch požiadať Slovensko znova o dôveru," uviedol. Spoločný program koalície PS/Spolu bude kompromisom.

Prišiel aj predseda KDH Alojz Hlina
Snem strany Spolu: Hnutie
Zdroj: Facebook/SPOLU - občianska demokracia

Za volebného lídra zvolili Michala Trubana. V prieskume preferencií agentúry MVK zo začiatku septembra skončila koalícia PS/Spolu na druhom mieste so ziskom 13,3 percenta pred Kresťanskodemokratickým hnutím (9,4 percenta). Voľby by vyhral Smer-SD (20,7 percenta). Rovnako druhá skončila koalícia PS/Spolu aj v prieskume agentúry FOCUS z konca augusta. Získala 14,9 percenta hlasov.


Galéria

Miroslav Beblavý Miroslav Beblavý na sneme Michal Truban sa tiež Prišiel aj predseda KDH

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články