°C

Piatok, 7. august 2020. Meniny má Štefánia, zajtra Oskár.

OĽaNO sa rozhodlo: Tento človek vystrieda na predsedníckej stoličke Remišovú

Igor Matovič a Eduard Heger
Igor Matovič a Eduard Heger
Zdroj: TASR - Martin Baumann
16.08.2019 09:15

BRATISLAVA – Novým predsedom poslaneckého klubu OĽaNO má byť Eduard Heger. Potvrdil to hovorca hnutia Matúš Bystriansky. Podpredsedom ostane Miroslav Snopko.


Heger vystrieda na predsedníckej stoličke Veroniku Remišovú, ktorá sa funkcie vzdala v júni a odišla z klubu. Spolu s ňou klub opustili ďalší štyria poslanci, Elena Červeňáková, Soňa Gaborčáková, Anna Verešová a Jozef Lukáč.

Eduard Heger
Zdroj: SITA/Diana Černáková

"Spolu s odchodom poslankyne Národnej rady (NR) SR Anny Verešovej z poslaneckého klubu OĽaNO nastane zmena aj vo vedení Výboru NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny. Verešová sa vzdala postu predsedníčky výboru," uviedol Bystriansky. Nového predsedu ľudskoprávneho výboru navrhne OĽaNO na svojom zasadnutí.

Odídení poslanci vo svojom vyhlásení uviedli, že k rozhodnutiu prispelo napríklad to, že poctivá politika sa nedá robiť bez spolurozhodovania ľudí v regiónoch. Kritizovali aj to, že OĽaNO neumožnilo svojim poslancom a novým ľuďom stať sa riadnymi členmi hnutia. OĽaNO má v NR SR momentálne desať poslancov.


Galéria

Igor Matovič a Eduard Eduard Heger

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články