V rezorte obrany sa podľa Naďa strácajú milióny eur: Gajdoš však odovzdáva tatrovky | Topky.sk

°C

Štvrtok, 23. január 2020. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

V rezorte obrany sa podľa Naďa strácajú milióny eur: Gajdoš však odovzdáva tatrovky

Peter Gajdoš
Peter Gajdoš
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
13.08.2019 15:30

BRATISLAVA - Piatkové slávnostné odovzdávanie nákladných automobilov Tatra vojakom v réžii ministra obrany Petra Gajdoša a generálneho tajomníka Služobného úradu MO SR Jána Hoľka považuje tieňový minister obrany za hnutie OĽaNO Jaroslav Naď za vrchol cynizmu. Uviedol to s tým, že potrebu vyčistenia rezortu obrany od korupcie cítia aj samotní vojaci.


„Je neuveriteľné, koľko cynizmu je v nominantoch SNS. Všetky obstarávacie projekty väčšieho významu sú sprevádzané množstvom netransparentností a podozrení z korupčného správania. Pre rôzne predraženia a nesystémové kroky sa strácajú v rezorte stovky miliónov eur a oni sa rozhodnú trápne sa hrdiť odovzdaním nákladných automobilov,“ vyjadril sa Naď. Prednedávnom poukázal na netransparentné obstarávania rezortu obrany za takmer miliardu eur, ktoré v súčasnosti prešetruje Úrad pre verejné obstarávanie.

Naď je presvedčený, že je načase urobiť v rezorte obrany zásadné pozitívne zmeny. Hnutie OĽaNO pred letom predstavilo komplexný program pre obranu, na ktorom pracovalo 25 špičkových odborníkov, vrátane generálov, vysokých dôstojníkov a bývalých či súčasných zamestnancov rezortu obrany. „Spustili sme sériu diskusií po celom Slovensku, ktorú sme podporili aj bilbordovou kampaňou. Ozýva sa nám veľa vojakov z celého Slovenska. Všetci cítia potrebu vyčistenia rezortu obrany od korupčnej chobotnice, ktorá vďaka nominantom SNS vyciciava zdroje z obrany,“ tvrdí Naď. Zároveň verí, že spoločnými silami sa im podari dosiahnuť zmenu. „A budeme môcť hovoriť, že obrana na Slovensku je dôveryhodná a zodpovedná. Prvým krokom musia byť úspešné výsledky v parlamentných voľbách, ktoré umožnia zásadnú zmenu pomerov," uzavrel.

V rezorte obrany sa
Zdroj: Topky/Vlado Anjel

Hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková v tejto súvislosti uviedla, že "na tohto pána" nebudú reagovať. "Nemá to význam," dodala.

Minister obrany SR Peter Gajdoš v piatok v priestoroch Zásobovacej základne v Nemšovej odovzdal profesionálnym vojakom do užívania deväť nových vozidiel Tatra. Určené sú pre vojenské útvary v Hlohovci, Michalovciach, Nemšovej, Trebišove a v Zemianskych Kostoľanoch. Slúžiť budú na plnenie úloh v oblasti logistiky, ale aj pre potreby domáceho krízového manažmentu. Informovala o tom hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková. „To, že sa snažíme postupne skvalitňovať a zefektívňovať každodennú prácu našich vojakov možno vidieť na konkrétnych krokoch, ktoré v tomto smere rezort obrany realizuje. Verím, že nová technika, ktorú sme dnes profesionálnym vojakom odovzdali, tento účel naozaj splní,“ povedal pri príležitosti odovzdania vozidiel minister obrany Peter Gajdoš (SNS).

 

 


Galéria

Peter Gajdoš

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články