Polícia odmietla trestné oznámenie vo veci telefonátov Fica s Vadalom, informoval Dostál | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Polícia odmietla trestné oznámenie vo veci telefonátov Fica s Vadalom, informoval Dostál

Robert Fico a Antonino Vadala
Robert Fico a Antonino Vadala
Zdroj: SITA/Branislav Bibel, Miro Vacula
25.07.2019 16:50

BRATISLAVA - Polícia odmietla trestné oznámenie vo veci Ficových telefonátov s Antoninom V. Informoval o tom predseda Občianskej konzervatívnej strany (OKS) Ondrej Dostál, ktorý toto trestné oznámenie podával.


Zdôraznil, že na odmietnutie jeho trestného oznámenia stačil vyšetrovateľovi telefonický kontakt s Národnou kriminálnou agentúrou (NAKA) a inšpekciou finančnej správy, ktoré sa trestnou činnosťou Antonina V. zaoberajú. „Proti odmietnutiu trestného oznámenia som podal sťažnosť,“ priblížil Dostál.

Odbor kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Bratislave I. vo svojom odôvodnení uvádza, že nie je dôvod na začatie trestného stíhania. „Obsahovými náležitosťami trestného oznámenia sú skutočnosti nasvedčujúce spáchanie trestného činu. Ide pritom o skutočnosti, z obsahu ktorých musia byť preukázateľné zákonné znaky niektorého trestného činu v osobitnej časti Trestného zákona,“ píše sa v uznesení okresného riaditeľstva.

Talianska prokuratúra podľa talianskeho denníka La Repubblica zistila, že v roku 2012 premiér Robert Fico telefonoval s Antoninom V. Informoval o tom ešte vo februári Denník N. Expremiér Robert Fico (Smer-SD) vo februárovej relácii TA3 V politike poprel, že by v minulosti telefonoval s Antoninom V., ktorý je obvinený z drogovej trestnej činnosti v Taliansku.

"Nevolal mi, ani ja som mu nevolal. Ja nemám jeho číslo, on nemá moje a ja tieto klamstvá kategoricky odmietam," uviedol Fico. Podľa jeho slov išlo iba o prekrytie problémov prezidenta Andreja Kisku, pričom argumentoval najmä oficiálnou správou z talianskej prokuratúry, ktorá nepotvrdila, ani nevyvrátila, že existuje nahrávka z odpočúvania telefónu Antonina V.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články