Piatok, 14. máj 2021. Meniny má Bonifác, zajtra Žofia.

Nový volebný PRIESKUM: Smer si udržuje prvú pozíciu, výrazný prepad Obyčajných ľudí

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková
10.05.2019 22:33

BRATISLAVA – Ak by sa parlamentné voľby konali najbližší víkend (11. - 12. 5.), vyhral by ich Smer-SD so ziskom 19,2 percenta hlasov. V Národnej rade by tak mal 30 kresiel. Na druhom mieste by zhodne so ziskom 13,6 percenta hlasov skončila koalícia strán Progresívne Slovensko a Spolu - občianska demokracia a Kotlebova ĽSNS, ktorí by získali po 21 kresiel.


Najnovší volebný PRIESKUM: Potvrdená klesajúca tendencia pre Smer, masívny prepad kollárovcov

Do parlamentu by sa dostalo deväť strán. Vyplýva to z prieskumu volebných preferencií, ktorý realizovala agentúra AKO.

Štvrtou najpreferovanejšou stranou by bola SaS, ktorú by volilo 13,5 percenta voličov. Liberáli by mali v NR SR 21 miest. Nasleduje Sme rodina so ziskom 9,9 percenta, čo by znamenalo 15 poslaneckých mandátov. Šiesta by skončila SNS s 8,2 percentami hlasov a 13 stoličkami. Nasleduje KDH so ziskom 7,4 percenta a ziskom 11 kresiel. OĽaNO by sa dostalo do parlamentu so ziskom 6,7 percent, pričom by obsadili desať kresiel.

Poslednou stranou, ktorá by sa dostala do parlamentu, je Most-Híd s 5,1 percentami, pričom by mali osem mandátov. Pred bránami parlamentu by zostala SMK-MKP, ktorú by si vybralo 2,2 percenta opýtaných, Strane zelených Slovenska by dalo hlas 0,4 percenta voličov a KSS 0,2 percenta ľudí.

Agentúra sa v prieskume ľudí pýtala, ktorej strane alebo hnutiu by dali svoj hlas, ak by sa parlamentné voľby do NR SR konali najbližší víkend. Z prieskumu tiež vyplynulo, že voliť by nešlo 8,9 percenta opýtaných, odpovedať nevedelo 17 percent a 1,3 percenta odmietlo prezradiť, koho by volilo. Ostatných 72,8 percenta respondentov rozdelilo stranám uvedené preferencie.

Prieskum si objednala strana Progresívne Slovensko. Zrealizovaný bol na vzorke 1000 respondentov od 8. do 10. mája.


Galéria

Ilustračné foto Igor Matovič a Veronika Na snímke členovia predsedníctva

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články