°C

Sobota, 4. júl 2020. Meniny má Prokop, zajtra Cyril a Metod.

Premiér urobí všetko pre to, aby bola v Bratislave nová nemocnica čo najskôr

Peter Pellegrini
Peter Pellegrini
Zdroj: TASR/AP
18.04.2019 16:35

BRATISLAVA – Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) urobí všetko pre to, aby v Bratislave pribudla nová štátna nemocnica. Potvrdil, že spolu s odborníkmi zvažuje všetky možné riešenia, aby sa tak stalo čo najskôr. Povedal to v stredu (17. 4.) po rokovaní vlády.


"Urobím všetko pre to, čo dovoľuje zákon, zdravý rozum a finančné možnosti tohto štátu, aby sme čo najskôr mali v Bratislave krásnu novú štátnu nemocnicu," uviedol. Podľa Pellegriniho je jeho záujmom, aby bola plne v rukách štátu. Inú alternatívu si pre hlavné mesto predstaviť nevie. Štát sa podľa premiéra nemôže spoliehať "na milosť alebo nemilosť súkromného investora".

Predseda vlády taktiež povedal, že budúcu stredu (24. 4.) sa bude realizovať "veľké rokovanie za účasti všetkých relevantných hráčov, vrátane finančnej skupiny Penta". Hovoriť o výsledkoch tohto stretnutia považuje nateraz za predčasné.

Poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Jana Cigániková (SaS) nevidí dôvod, aby štát odkúpil nemocnicu od Penty. Podľa jej vyjadrenia by opozičná strana spustila stavbu štátnej nemocnice, ktorá nahradí Univerzitnú nemocnicu Bratislava, a ktorá bude súkromnému sektoru konkurenciou.

"Tieto dva subjekty sa budú čiastočne dopĺňať a čiastočne predbiehať, čo zvýši kvalitu zdravotnej starostlivosti pre pacienta... Dve špičkové konkurencieschopné nemocnice v Bratislave sú lepšie ako jedna. Budú dávať možnosť výberu lepšieho variantu nielen pacientom, ale i zdravotníkom, ktorí v nich budú pracovať," komentovala vo štvrtok.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články