Piatok, 7. máj 2021. Meniny má Monika, zajtra Ingrida.

Čaputová dostala list od suseda: Nielen to, pozvánka priamo od prezidenta Maďarska

Nová prezidentka Zuzana Čaputová
Nová prezidentka Zuzana Čaputová
Zdroj: SITA/Martin Medňanský
02.04.2019 13:45

BUDAPEŠŤ - Maďarský prezident János Áder zaslal Zuzane Čaputovej list, v ktorom jej zablahoželal k víťazstvu v sobotňajších slovenských prezidentských voľbách a pozval ju na návštevu Budapešti. Informovala o tom v utorok agentúra MTI.


Áder vyjadril presvedčenie, že na Slovensku obsadí post hlavy štátu osoba, ktorá je odhodlaná rozvíjať vzájomné vzťahy Slovenskej republiky s Maďarskom i s krajinami celého regiónu. "Rád by som si s Vami vymenil názory na otázky udržateľnosti a ochrany životného prostredia, ktoré sú pre nás oboch také dôležité, ako aj na budúcnosť tohto regiónu a Európy," píše v liste maďarský prezident.

Najvyšší predstaviteľ maďarského štátu deklaroval záujem pokračovať s novou slovenskou prezidentkou v konštruktívnom dialógu, ktorý by mal poslúžiť ďalšiemu posilneniu vzájomnej dôvery, ale aj pomôcť k uspokojivému riešeniu doposiaľ otvorených otázok. "V tejto súvislosti ma napĺňa nádejou otvorenosť, ktorú prejavujete voči otázkam dôležitým pre národnostné menšiny," dodal Áder. V závere maďarský prezident pozval Čaputovú na návštevu Budapešti, ktorej cieľom by mala byť diskusia o situácii maďarsko-slovenských vzťahov a o perspektíve vzájomnej spolupráce.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články