Figeľ sa rozhodol o svojej budúcnosti: Bude kandidovať do europarlamentu | Topky.sk

°C

Piatok, 24. január 2020. Meniny má Timotej, zajtra Gejza.

Figeľ sa rozhodol o svojej budúcnosti: Bude kandidovať do europarlamentu

Bývalý minister dopravy Ján Figeľ teraz pôsobí vo funkcii osobitného vyslanca pre podporu slobody náboženstva alebo viery.
Bývalý minister dopravy Ján Figeľ teraz pôsobí vo funkcii osobitného vyslanca pre podporu slobody náboženstva alebo viery.
Zdroj: TASR - Michal Svítok
06.02.2019 17:41

BRATISLAVA - Osobitný vyslanec pre presadzovanie náboženského vyznania alebo presvedčenia mimo Európskej únie a bývalý predseda mimoparlamentného Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Ján Figeľ sa bude o post europoslanca v tohtoročných voľbách do Európskeho parlamentu uchádzať na kandidátke KDH. Potvrdil to súčasný predseda hnutia Alojz Hlina.


"U nás o záverečnej podobe kandidátky rozhoduje Rada KDH, ktorá bude 16. februára. Uvedomujeme si dôležitosť týchto eurovolieb pre Európu aj pre Slovensko a my cítime veľkú zodpovednosť," povedal Hlina. Podľa neho je v KDH úvaha o tom, že vznikne platforma pracovne nazvaná platforma otcov zakladateľov, teda ľudí, ktorí pomohli, aby sa SR stalo súčasťou EÚ. Podľa neho títo ľudia sú ochotní pomôcť.

"Zozadu kandidátky kryjú chrbát a je potom logické, že meno Jána Figeľa je to meno, bol prvý slovenský eurokomisár, hlavný vyjednávač pre rokovania o vstupe SR do EÚ. Áno, tieto diskusie prebiehajú," potvrdil Hlina.

Ako Hlina dodal, KDH má v pláne dať na kandidátku kompletný zoznam 14 mien. Podľa neho je KDH veľká strana a je schopná ponúknuť zaujímavé mená. Konkrétne ich však nepriblížil, keďže rokovania sa neskončili a o finálnych kandidátoch rozhodne Rada KDH.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články