°C

Nedeľa, 25. október 2020. Meniny má Aurel, zajtra Demeter.

Andrej Danko: Želám si, aby boli Slováci na seba viac hrdí

Predseda SNS Andrej Danko.
Predseda SNS Andrej Danko.
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
01.01.2019 15:45

BRATISLAVA - Predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko si dnes uctil 26. výročie vzniku Slovenskej republiky. Pri tejto príležitosti sa zúčastnil na slávnostnej novoročnej omši venovanej Panne Márii Bohorodičke, ktorá sa celebrovala v Katedrále svätého Martina v Bratislave.


"V toto krásne výročie vzniku Slovenskej republiky treba skloniť hlavu a naštartovať sa do nového kalendárneho roka. Je to pre Slovákov jedinečný okamih a ja som rád, že sa takto tradične stretávajú predstavitelia štátu v tejto výnimočnej katedrále," povedal pred slávnostnou svätou omšou predseda parlamentu. 

Pri tejto príležitosti zaželal ľuďom na Slovensku úspešný rok 2019. "Želám si, aby si Slováci uvedomili, že majú byť na čo hrdí a že po stáročiach útlaku je jedinečným úspechom mať vlastný štát. To, čo by som chcel povedať Slovákom a národnostným menšinám žijúcim na Slovensku, je to, aby sme boli oveľa pozitívnejší, aby sme boli na seba viac hrdí, aby sme sa dokázali navzájom povzbudzovať. Som presvedčený o tom, že Slovensko je jedinečný štát v Európskej únii. Naozaj sa Slovákom podarilo to, čo nám môžu okolité štáty len závidieť," zavinšoval predseda Národnej rady Slovenskej republiky Andrej Danko. 


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články