°C

Streda, 8. júl 2020. Meniny má Ivan, zajtra Lujza.

Sulík sa chystá k záväznému kroku: Už cez víkend oznámi smer svojej politickej kariéry

Richard Sulík
Richard Sulík
Zdroj: SITA/Diana Černáková
23.11.2018 11:25

BRATISLAVA – Predseda SaS Richard Sulík má v sobotu na programovej konferencii oznámiť, či bude v budúcoročných voľbách kandidovať do Európskeho parlamentu. Ako povedal dnes pre agentúru SITA analytik Ján Baránek, pre SaS by bolo lepšie, keby Sulík zostal na Slovensku.


„Z hľadiska vnútropolitického je dôležitejšie pre stranu, aby predseda pôsobil doma,“ zdôraznil Baránek. Podľa Baránka druhý uhol pohľadu je Sulík a jeho politické názory, najmä jeho eurorealizmus, ktorý je schopný priniesť do Európskeho parlamentu. „Ale na rozdiel od vnútornej politiky, tam ho má kto nahradiť. Doma pôsobí ako predseda strany. Preto je dôležité, aby bol pred parlamentnými voľbami na Slovensku. Pre SaS je dôležitejšie, aby jej predseda nesedel v Bruseli, ale aby bol fyzicky dosiahnuteľný na Slovensku,“ vyhlásil Baránek.

Na úvod Programovej konferencie SaS vystúpi predseda strany Richard Sulík so zásadným vyhlásením smerom k budúcoročným voľbám do Európskeho parlamentu. Rovnako bude informovať aj o ďalších krokoch SaS v súvislosti s eurovoľbami. K delegátom sa na Programovej konferencii prihovorí aj kandidát na prezidenta Robert Mistrík.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články