°C

Nedeľa, 9. august 2020. Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec.

EK o návrhu rozpočtu Slovenska na rok 2019: Je v súlade s európskymi pravidlami

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
21.11.2018 15:55

BRATISLAVA - Návrh rozpočtu Slovenska na budúci rok je v súlade s pravidlami Paktu stability a rastu. Konštatovala to Európska komisia vo svojom hodnotení návrhu rozpočtu, ktorý zverejnila v stredu. Hodnotenie návrhov rozpočtov všetkých krajín eurozóny je súčasťou takzvaného európskeho semestra.


Európska komisia zároveň už zaznamenala aj utorňajší krok vládneho kabinetu, ktorý sa rozhodol znížiť pôvodne plánovaný budúcoročný schodok verejných financií na úrovni 0,1 % na vyrovnaný rozpočet. „Slovensko, ktoré na budúci rok dosiahne po prvýkrát v histórii vyrovnané hospodárenie, je v tejto skupine krajín spoločne s Lotyšskom a Estónskom,“ dodalo na margo hodnotenia Bruselu ministerstvo financií.

Rezort zároveň uviedol, že Európska komisia stredajším hodnotením potvrdila reálnosť dosiahnutia strednodobého rozpočtového cieľa v roku 2019. „Pri hodnotení štrukturálneho salda, ako aj výdavkového pravidla, Európska komisia neidentifikovala riziko odchýlenia na jednoročnom horizonte,“ dodalo ministerstvo. O návrhu rozpočtu verejnej správy na najbližšie tri roky budú poslanci Národnej rady SR rokovať už na najbližšej schôdzi, ktorá začne 27. novembra 2018.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články