°C

Streda, 8. júl 2020. Meniny má Ivan, zajtra Lujza.

Vyjadrenie Sulíka, Kiššovej a Galka k výrokom predsedu strany Smer-SD Fica

Robert Fico
Robert Fico
Zdroj: Topky/Maarty
03.10.2018 10:30

BRATISLAVA - Predseda strany Smer-SD Robert Fico nie je a nikdy nebol podozrivý z objednania vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Ale je obviňovaný a právom, že sa ubytoval v luxusnom byte daňového podvodníka a zostal v ňom bývať aj po tom, keď Ladislava B. obvinila polícia.


Expremiér Fico si za svojich blízkych pracovníkov vybral ľudí s kontaktmi na taliansku mafiu. Počiatky vzniku strany Smer-SD sú spojené s peniazmi, ktoré Robert Fico osobne vymámil od oligarchov pochybnej povesti, a tým sa stal ich vazalom. Okrem toho, strana Smer-SD sa už od začiatku budovala na kriminálnych základoch a za vyše desať rokov vlády sa jej podarilo rozložiť a zdemoralizovať políciu, prokuratúru i súdnictvo ako inštitúcie ochrany a presadzovania spravodlivosti. Tak sa vytvorilo podhubie nielen na masívne rozkrádanie verejného majetku, na beztrestnosť vyvolených, akým bol napríklad Marian Kočner, ale aj na vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Predseda Smeru-SD síce vlastnými rukami nezavraždil nikoho, ale spáchal atentát na spravodlivosť. A dnes cudzopasí na tvrdeniach polície a prokuratúry, že chytili vrahov týchto dvoch mladých ľudí tým, že sa vydáva za obeť masových protestov, ktoré považuje za sprisahanie voči jeho vláde.

Podsúva verejnosti záver, že talianska mafia, ktorá sa cez jeho štátnu radkyňu Máriu Troškovú dostala na úrad vlády, nemá nič spoločné s týmito vraždami, čo jednak nie je podložené zverejnenými zisteniami orgánov činných v trestnom konaní, ale najmä nijako to neoslabuje jeho zodpovednosť za to, koho si k sebe vzal na úrad vlády a koho napríklad posadil za stôl na stretnutí s nemeckou kancelárku Angelou Merkelovou.

Utorkové vyhlásenie Roberta Fica tak bolo pravdivé len v jednej veci: že v Smere nie je nikto, kto by Ficovi odporoval. Celé vedenie strany vrátane premiéra Petra Pellegriniho stálo mlčky za svojím kmotrom, a potom poslušne odpochodovalo zo scény, keď sa ten rozhodol ujsť pred otázkami novinárov.

Vyjadrenie Richarda Sulíka - predsedu SaS a poslanca Európskeho parlamentu (EP), Jany Kiššovej - podpredsedníčky SaS a poslankyne NR SR, Ľubomíra Galka - podpredsedu SaS a poslanca NR SR.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články