Nedeľa, 18. apríl 2021. Meniny má Valér, zajtra Jela.

Národná koalícia: Riaditeľ RTVS by mal zvážiť ďalšie pôsobenie Michala Havrana

Jaroslav Rezník
Jaroslav Rezník
Zdroj: SITA/Braňo Bibel
03.07.2018 20:40

BRATISLAVA - Národná koalícia vyzýva riaditeľa verejnoprávneho telerozhlasu (RTVS) Jaroslava Rezníka, aby zvážil ďalšie pôsobenie moderátora diskusnej relácie Michala Havrana v RTVS. Informoval o tom riaditeľ tlačového a komunikačného oddelenia Národnej koalície Tomáš Szmrecsányi s tým, že podľa strany ako takzvaný "osvietený humanista" šíri nenávisť v médiách vrátane RTVS, na ktorú prispievajú všetci občania.


 „Tento zúrivý liberál s neskrývanou nenávisťou vo svojom článku Pošlite Kuffu do cirkusu verejne osočil katolíckeho kňaza Mariána Kuffu. Človek s takýmto vystupovaním jednoducho na obrazovku verejnoprávnej televízie nepatrí,“ zdôraznil prvý podpredseda Národnej koalície Peter Sokol.

Členovia Národnej koalície podľa Petra Sokola zostali znechutení „hyenistickým“ útokom Michala Havrana prostredníctvom spomínaného článku na jednu z najvýraznejších postáv katolíckej cirkvi, a to Mariána Kuffu. „Havran si rád uvádza, že je vyštudovaný teológ, čo podľa neho mu asi dáva právo vyjadrovať sa k cirkevným otázkam. Tentokrát to však svojím hanobením nielen konkrétneho človeka, ale aj kresťanstva a kresťanov, prehnal až príliš,“ dodal Sokol s tým, že strana zvažuje aj ďalšie právne kroky v tejto veci, lebo „slušnosť patrí všade, nielen do ulíc, do politiky, ale aj do médií.“

Autor pod menom Michal Havran mal na portáli denníka SME článok s názvom „Pošlite Kuffu do cirkusu“ s podtitulom „Prelátom vyhovujú čo najdebilnejší veriaci“ a podnadpisom „Z Márie Barbie“.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články