S našou stranou treba nevyhnutne počítať v nasledujúcich parlamentných voľbách, tvrdí SMK | Topky.sk

Utorok, 22. október 2019. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

S našou stranou treba nevyhnutne počítať v nasledujúcich parlamentných voľbách, tvrdí SMK

József Berényi
József Berényi
Zdroj: SITA
25.11.2017 17:45

BRATISLAVA - So stranou SMK-MKP treba nevyhnutne počítať aj v najbližších parlamentných voľbách, uvádza sa vo vyhlásení Republikovej rady SMK. Tá ho prijala na svojom sobotnom zasadnutí a odôvodňuje ho výsledkom novembrových volieb do vyšších územných celkov (VÚC). Informovala o tom tlačová tajomníčka SMK Helena Fialová.


Výsledky tohtoročných krajských volieb podľa nej poskytujú z politického i zo spoločenského pohľadu dôležité posolstvo, a to, že SMK je na južnom Slovensku dominantnou politickou silou. "SMK sa ohľadom počtu mandátov umiestnila medzi politickými stranami na treťom mieste a tento fakt potvrdzuje, že v najbližších parlamentných voľbách bude treba s SMK nevyhnutne rátať," konštatuje republiková rada strany, ktorá sa zároveň poďakovala voličom. 

V súvislosti s celoštátnu politikou a vnímaným úsilím o zmenu vlády vyhlásila, že prvoradým záujmom strany je naďalej partnerstvo s pravicovými stranami. "Republiková rada sa popri tom bude zasadzovať za to, aby sa naša činnosť na úrovni žúp aj v budúcnosti vykonávala predovšetkým v záujme obyvateľov južného Slovenska," píše sa vo vyhlásení. Spoľahlivá a zodpovedná práca poslancov strany je podľa nej kľúčom na dokázanie politickej sily a na ďalšie posilnenie SMK v pozícii celoštátneho politického subjektu. 
 


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články