OĽaNO navrhuje zdaniť výsluhový dôchodok bývalým eštébákom | Topky.sk

°C

Utorok, 28. január 2020. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

OĽaNO navrhuje zdaniť výsluhový dôchodok bývalým eštébákom

Igor Matovič
Igor Matovič
Zdroj: Vlado Anjel
25.11.2017 08:43

BRATISLAVA - Bývalým príslušníkom štátnej bezpečnosti by sa mal plošne zdaniť výsluhový dôchodok. Politickí väzni, ich manželky, manželia alebo vdovy a vdovci by zas mali dostať jednorazový finančný príspevok vo výške 1000 eur. Navrhujú to poslanci OĽaNO v novele zákona o protikomunistickom odboji.


Právnou normou chcú ukončiť "nespravodlivý a neúctivý stav v demokratickej spoločnosti, kde tí, čo roky boli utláčateľmi a prenasledovali osoby, mučili ich a popierali základné ľudské práva, hlavne slobodu slova, poberajú dnes vysoké výsluhové dôchodky a tí, čo rukami týchto osôb trpeli, majú nízke starobné dôchodky".

Jozef Viskupič (OĽaNO) zas navrhuje zmeniť zákon o volebnej kampani. Novelizáciou chce umožniť vysielanie politickej reklamy aj počas volieb do orgánov územnej samosprávy, tak ako je to v súčasnosti možné v prípade volieb do NR SR a Európskeho parlamentu, či pri voľbe prezidenta SR. Upraviť chce aj postup vo vysielaní diskusných programov v čase volebnej kampane pri voľbách do orgánov územnej samosprávy.

Hnutie Sme rodina chce zmenou školského zákona zabezpečiť logopedickú starostlivosť u detí a žiakov s narušenou komunikačnou schopnosťou. V právnej norme navrhujú činnosť školského logopéda v materských a základných školách.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: Vlado Anjel

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články