Personálne zmeny v Smere: Vieme, kto by mal obsadiť teplý flek Maďariča | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Personálne zmeny v Smere: Vieme, kto by mal obsadiť teplý flek Maďariča

Marek Maďarič
Marek Maďarič
Zdroj: SITA/Peter Maďar
25.11.2017 13:03

BRATISLAVA – Odstupujúceho podpredsedu Smeru-SD Mareka Maďariča by mal nahradiť vo funkcii Ján Richter. Potvrdil to zdroj z prostredia Smeru. Maďarič po regionálnych voľbách ponúkol svoju funkciu. Podľa informácií však tento týždeň v strane oznámil, že ako podpredseda v Smere definitívne končí a na sneme, ktorý bude 9. decembra v Martine, sa už o túto funkciu uchádzať nebude.


Richter by mal zároveň okrem podpredsedníckej funkcie naďalej zastávať post generálneho manažéra strany. Skončiť však má vo funkcii ministra práce, sociálnych vecí a rodiny. Podľa informácií ho vo funkcii nahradí poslanec NR SR a košický primátor Richard Raši. Ten po regionálnych voľbách avizoval, že opätovne kandidovať na košického primátora nebude.

Personálne zmeny nastávajú po regionálnych voľbách, v ktorých Smer stratil posty predsedov samosprávnych krajov v Žiline, Prešove i Košiciach. Zároveň Smer prišiel o veľký počet regionálnych poslancov. Premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico nenazval voľby porážkou, keďže spomedzi strán získal Smer najviac poslancov v krajských zastupiteľstvách. Takisto pripomenul, že všetci ich kandidáti na predsedu vyššieho územného celku (VÚC) získali desaťtisíce hlasov.


Galéria

Marek Maďarič Ján Richter

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA/Peter Maďar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články