Fico podviedol obyvateľov východného Slovenska, myslí si Pčolinský | Topky.sk

Piatok, 22. február 2019. Meniny má Etela, zajtra Roman, Romana.

Fico podviedol obyvateľov východného Slovenska, myslí si Pčolinský

Peter Pčolinský
Peter Pčolinský
Zdroj: SITA
03.06.2017 14:27

BRATISLAVA – Predseda vlády Robert Fico podľa poslanca NRSR za hnutie Sme rodina Petra Pčolinského podviedol obyvateľov okresov východného Slovenska, ktorí boli zahrnutí v Akčných plánoch.


Ako povedal Pčolinský, tie mali naštartovať najchudobnejšie regióny a vláda na svojich výjazdových zasadnutiach v týchto okresoch sľubovala tisíce pracovných miest a stovky miliónov eur na podporu projektov. „Výjazdové zasadnutia sa uskutočnili na prelome augusta a septembra 2016. Podnikatelia, starostovia a primátori mi potvrdili, že akčné plány stoja na bode mrazu, okresy sa zatiaľ nedočkali sľubovaných peňazí a viazne aj komunikácia s príslušnými úradmi,“ uviedol Pčolinský.

Pčolinský si myslí, že veľký podiel viny na tom nesie aj súčasný župan Peter Chudik (Smer-SD), ktorý bol jedným z hlavných spolutvorcov týchto akčných plánov. Podľa poslanca Sme rodina sa Chudík viac zaujíma o zveľaďovanie vlastného majetku ako o zveľaďovanie kraja. „Za 16 rokov pôsobenia Petra Chudika na poste predsedu VÚC sa Prešovský kraj stal najhorším miestom pre život v rámci Slovenska, keďže je tu najvyššia miera nezamestnanosti, najnižšia priemerná mzda a najväčší úbytok obyvateľstva do iných regiónov,“ vyhlásil.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články