Žitňanská reaguje na vlakové hliadky: Kotleba štát nahrádzať nebude! | Topky.sk

°C

Sobota, 14. december 2019. Meniny má Branislava, Bronislava, zajtra Ivica.

Žitňanská reaguje na vlakové hliadky: Kotleba štát nahrádzať nebude!

Lucia Žitňanská
Lucia Žitňanská
13.04.2016 16:45

BRATISLAVA - Nikto nemôže nahrádzať štát a na Slovensku ani nikto štát nahrádzať nebude. Vyhlásila to dnes pred novinármi ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd) v reakcii na stranu ĽSNS, ktorá nasadila vlastné hliadky do vlakov.


"Nie je na to dôvod. Vlaky na Slovensku sú bezpečné, kriminalita tam klesá. Na žiadne takéto iniciatívy nie je dôvod," tvrdí ministerka. Podľa jej slov každý, kto si kúpi lístok, môže vlakom cestovať, ale poriadok v štáte bude zabezpečovať štát. "O tom, ako tomu zamedziť, sa budeme rozprávať, ale každé prekročenie zákona bude postihované či sankcionované," uistila Žitňanská.

Podľa medializovaných informácií mal líder strany Ľudová strana Naše Slovensko Marian Kotleba oznámiť v pondelok (11.4.) pred Železničnou stanicou vo Zvolene nasadenie hliadok ĽSNS do troch vlakov, kde majú pomáhať s ochranou cestujúcich. Ako dodal, strana reaguje na útok na dievča, ktorý sa odohral vo vlaku smerujúcom z Nových Zámkov do Zvolena 7. apríla. Prvá hliadka bola trojčlenná, jej veliteľom mal byť podľa Kotlebu poslanec NR SR Peter Krupa, ktorý sa do povedomia verejnosti dostal vďaka tomu, že prišiel do parlamentu ozbrojený.

Policajný prezident Tibor Gašpar upozornil, že ak by poslanci alebo členovia ĽSNS chceli zabrániť spáchaniu trestného činu, môžu tak rovnako ako hociktorí občania Slovenska urobiť a neboli by za to trestne zodpovední. Ak by však chceli využívať oprávnenia, ktoré pozná napríklad zákon o policajnom zbore a ktoré môže využívať len príslušník policajného zboru, môžu sa sami vystaviť trestnému stíhaniu.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: TASR – Štefan Puškáš

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články