Bugár a Procházka sa zhodli v kauze Gorila: Na toto sa Fica určite pýtať nebudeme! | Topky.sk

°C

Streda, 11. december 2019. Meniny má Hilda, zajtra Otília.

Bugár a Procházka sa zhodli v kauze Gorila: Na toto sa Fica určite pýtať nebudeme!

Radoslav Procházka a Béla Bugár
Radoslav Procházka a Béla Bugár
Zdroj: SITA
23.03.2016 14:57

BRATISLAVA - Lídri Mosta-Híd a #Siete Béla Bugár a Radoslav Procházka sa nebudú pýtať svojho koaličného partnera a premiéra Roberta Fica (Smer-SD), či bol v byte na Vazovovej ulici, ktorý sa spomína v spise Gorila.


"Nie je moja úloha pýtať sa to premiéra, nie som vyšetrovateľ. Ak by som bol vyšetrovateľ, určite by som ho zavolal a pýtal sa. Ale nie som vyšetrovateľ. Nikdy nebudem hovoriť do toho, čo má robiť vyšetrovateľ, polícia, súdy, prokuratúra," uviedol Bugár.

Najdôležitejšie je pre neho, aby sa prípad uzavrel. "Tak alebo onak sa to musí uzavrieť. Vyšetrovací tím by mal informovať, čo vyšetrili, kde sa už nedá nič robiť, prípadne, aký je konečný výsledok vyšetrovania," poznamenal.

Na účasť v "gorilom byte" sa Fica nepýtal ani Procházka. "Plánujem zvýšiť tlak na to, aby sa posilnil vyšetrovací tím Gorily aj prokurátorský tím, ktorý na to dohliada," povedal Procházka. Osobný názor na Ficovu účasť v byte na Vazovovej má, ale nepovie ho. "Ja si názor na to, či tam bol, alebo nie, nechám pre seba," uzavrel.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články