SNS podporuje pochod za život: Tradičná rodina je najdôležitejšia | Topky.sk

°C

Sobota, 25. január 2020. Meniny má Gejza, zajtra Tamara.

SNS podporuje pochod za život: Tradičná rodina je najdôležitejšia

Rafael Rafaj
Rafael Rafaj
22.09.2013 09:05

KOŠICE – Slovenská národná strana (SNS) víta a podporuje dnešný Národný pochod za život v Košiciach.


"Národný pochod za život je prvou lastovičkou mobilizácie zdravej mlčiacej väčšiny za obranu normálnej existencie rodiny, manželstva, aj národa, preto má plnú podporu vedenia, členov a sympatizantov SNS," uviedol prvý podpredseda strany Rafal Rafaj.

Európska civilizácia aj slovenská spoločnosť je podľa SNS v hlbokej hodnotovej a morálnej kríze, ktorá má tendenciu sa stále prehlbovať a môže ohroziť samotnú podstatu a existenciu základných inštitúcií spoločnosti – tradičnej rodiny, ako aj tradičných národov v Európe.

"Ľudia majú legitímne aj ústavné právo postaviť sa na odpor proti programovému presadzovaniu doktrín ideológie multikulturalizmu šírených Európskou úniou a niektorými politikmi na Slovensku," vyhlásil Rafaj. Národniari podporujú tiež ústavné zakotvenie manželstva ako výlučný zväzok muža a ženy. 

Národný pochod za život privítala a podporila aj Rada Kresťanskodemokratického hnutia (KDH), ktorá v sobotu (21.9.) rokovala v Košiciach. "Voľbou miesta rokovania a hojnou účasťou kresťanských demokratov na pochode chceme podporiť úctu k životu a potrebu jeho ochrany od počatia po prirodzenú smrť. Želáme si, aby Košice boli aspoň v tomto čase Európskym hlavným mestom kultúry života," vyhlásilo KDH.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články