°C

Pondelok, 13. júl 2020. Meniny má Margita, zajtra Kamil.

Slovenských politikov si adoptovala tisícka modliacich sa

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
09.05.2013 09:26

BRATISLAVA - Po štyroch mesiacoch má kampaň Adoptuj si politika viac ako tisíc pravidelných modliacich sa. V týchto dňoch spúšťajú jej organizátori druhú vlnu kampane. Ako informovala Tlačová kancelária Konferencie biskupov Slovenska, očakávajú, že počet ľudí zapojených do projektu porastie o viac ako sto percent. Potenciál vidia v mladšej generácii aj v senioroch.


Kampaň ponúka možnosť vybrať si jedného politika, za ktorého sa záujemca modlí pravidelne po dobu niekoľkých mesiacov. Organizátori odhadujú, že doposiaľ sa do modlitieb zapojili najmä vysokoškoláci a stredná generácia.

„Mnohí modlitebnici sú z radov našich spolužiakov a rodičov, zatiaľ sa nám však nepodarilo osloviť tú najmladšiu a najstaršiu generáciu. Preto sa v tejto fáze kampane zameriavame práve na nich,“ uviedol Eduard Filo, koordinátor projektu zo Združenia kresťanských spoločenstiev mládeže.

Rapper Kuša a líderka kapely Christallinus Eva Hrešková nahrali na podporu kampane skladbu Nad touto krajinou. „Ide o výpoveď bežného človeka, ktorý je frustrovaný mnohými vecami, ktoré sa na Slovensku dejú, ale aj tak má svoju krajinu rád,“ uviedol Kuša. „Zároveň vnímame pre budúcnosť nádej, vidíme tu riešenie,“ dodáva Eva Hrešková.

Pre starších občanov pripravili iniciátori kampane možnosť registrovať sa do modlitby bez použitia internetu. „Uvedomujeme si, že pre skôr narodených nie je práca s internetom samozrejmosťou. Preto sme zriadili telefónnu linku, na ktorej si môžu vybrať konkrétneho politika a zvoliť si dĺžku trvania modlitby,“ vysvetľuje E. Filo.

Na webovej stránke projektu www.adoptujsipolika.sk pribudli materiály na stiahnutie, ktoré môžu dobrovoľníci voľne šíriť a tým pomôcť zviditeľniť tento projekt. Novinkou na stránke sú aj odpovede na často kladené otázky. O modlitebnej kampani informovali organizátori aj politikov. Niektorí z nich im za túto iniciatívu poďakovali. 

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže, ktoré zastrešuje iniciatívu Tvoja vec!, vykonáva činnosť ako občianske združenie od roku 1990. V súčasnosti združuje takmer desaťtisíc mladých ľudí na Slovensku. Každoročne organizuje viacero celoslovenských projektov pre mládež.

Medzi ne patrí evanjelizačný projekt Godzone, modlitebná iniciatíva Tvoja vec!, záchrana ruín kláštora sv. Kataríny, letné jazykové tábory Anem či púť mladých z Muráňa do Levoče. Zameriava sa taktiež na duchovné formovanie a ďalšie vzdelávanie pracovníkov s mládežou formou animátorských škôl.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články