Poslanci sa v parlamente pomodlili, prišiel aj liberál a členovia Smeru | Topky.sk

Utorok, 15. október 2019. Meniny má Terézia, zajtra Vladimíra.

Poslanci sa v parlamente pomodlili, prišiel aj liberál a členovia Smeru

Ilustračné foto
Ilustračné foto
15.05.2012 13:57

BRATISLAVA - Dvaja poslanci za Smer-SD Otto Brixi a Anton Martvoň, ale aj liberál Juraj Droba, sa dnes zúčastnili modlitby, ktorá má mať do budúcna pravidelný charakter.


V úzkom kruhu za zatvorenými dverami sa modlil aj Jozef Mikloško (KDH) a štyria poslanci OĽaNO. Médiá počas aktu prítomné byť nemohli.

"Keď sa pár ľudí stíši a nesúvisí to s politickými stranami, konfesiami, keď tam príde ateista alebo niekto, kto vyznáva Budhu, je tiež vítaný. Modliť sa k svojmu Bohu každý môže, ale aj má. Dnes sme sa modlili za vrchnosť, aby všetci ľudia boli spasení," povedal novinárom Mikloško.

Anton Martvoň zdôraznil, že je veriaci a v živote zažil jeden zázrak. "Keby ho nebolo, už tu nie som," vysvetlil. Konkrétny byť nechcel, vraj ide o jeho osobnú vec.

Brixi sa domnieva, že je oveľa lepšie, ak sa členovia parlamentu stretávajú pri takýchto príležitostiach, než pri nejakých hádkach a politických prekáračkách. Ako často sa budú modliť, zatiaľ nie je jasné. Podľa Mikloška sa uvažuje, že by sa mohli stretávať každý rokovací deň parlamentu.


Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články