°C

Piatok, 21. február 2020. Meniny má Eleonóra, zajtra Etela.

Posledné meno Ficovej vlády je známe: Ministrom bude aj Malatinský!

Tomáš Malatinský
Tomáš Malatinský
Zdroj: SITA
03.04.2012 13:30

BRATISLAVA – Členovia predsedníctva Smeru-SD dnes odobrili nomináciu prezidenta Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR Tomáša Malatinského na post ministra hospodárstva. Podľa informácií sa členovia predsedníctva nestretli, ale s nomináciou súhlasili telefonicky.


Smer-SD hľadal ministra hospodárstva v dialógu so zamestnávateľskými zväzmi a Slovenskou obchodnou a priemyselnou komorou. Po odobrení Malatinského nominácie je známe celé zloženie novej vlády, ktorú vymenuje v stredu prezident SR Ivan Gašparovič. Na základe výsledkov parlamentných volieb nový kabinet zostavuje len Smer-SD ako jasný víťaz, ktorý v parlamente disponuje 83 hlasmi.


Predsedníctvo Smeru-SD už v piatok v Banskej Bystrici schválilo nominácie na členov novej vlády, ktorej predsedom bude šéf strany Robert Fico. Vláda bude mať zatiaľ troch podpredsedov, ktorými budú minister vnútra Robert Kaliňák, minister financií Peter Kažimír a minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák. Nový kabinet nebude mať obsadený post vicepremiéra pre ľudské práva a národnostné menšiny. Pri zmene kompetenčného zákona zruší Smer tento post a vytvorí funkciu podpredsedu vlády pre hospodárstvo a ekonomiku, ktorý bude mať na starosti veľké investičné projekty. Toto miesto má obsadiť Ľubomír Vážny.

Ministrom obrany sa má stať bratislavský krajský šéf strany Martin Glváč. Rezort spravodlivosti bude viesť šéf Slovenskej advokátskej komory Tomáš Borec. Ministerstvo dopravy povedie Ján Počiatek, ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny generálny manažér Smeru-SD Ján Richter. Ministrom školstva bude podpredseda strany Dušan Čaplovič, šéfkou rezortu zdravotníctva bude Zuzana Zvolenská. Ministerstvo kultúry povedie Marek Maďarič, ministerstvo pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek a rezort životného prostredia Peter Žiga.


Galéria

Tomáš Malatinský Tomáš Malatinský

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články