V kauze Tunel Branisko sa konečne pohli ľady: Po desiatich rokoch obžalovali šesť ľudí | Topky.sk

°C

Štvrtok, 21. november 2019. Meniny má Elvíra, zajtra Cecília.

V kauze Tunel Branisko sa konečne pohli ľady: Po desiatich rokoch obžalovali šesť ľudí

Tunel Branisko
Tunel Branisko
Zdroj: TASR – Simona Ivančáková
19.10.2018 14:06

BRATISLAVA - V kauze mediálne známej ako Tunel Branisko bola na Šecializovaný trestný súd predložená obžaloba. Informáciu pre potvrdila hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.


"Obžalovaných je šesť osôb z trestného činu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, z trestného činu podvodu a z trestného činu legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Trestná vec bola pridelená zákonnému sudcovi, ktorý po jej preštudovaní rozhodne o ďalšom postupe," povedala.

Obvinenia v tejto kauze boli vznesené ešte v roku 2008. Vyšetrovateľ vtedy v spolupráci so švajčiarskou políciou obvinil pôvodne 10 osôb. Obvinení podľa výsledkov vyšetrovania počas výstavby tunela Branisko údajne založili zločineckú skupinu s cieľom dosiahnuť zisk. Obvinené osoby dostali švajčiarsku spoločnosť Erga Suisse GmbH do systému subdodávateľov hlavného dodávateľa technológií (ZPA Křížik Prešov) pomocou dodatkov k zmluve o dielo.

Práve prostredníctvom tejto nastrčenej firmy podľa vyšetrovania vystavovali fiktívne faktúry a navyšovali cenové ponuky, a tak podvodne získali finančné prostriedky, ktoré následne končili na ich osobných účtoch vo švajčiarskych bankách. Prípad polícia vyšetrovala od roku 2004


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články