°C

Streda, 3. jún 2020. Meniny má Karolína, zajtra Lenka.

Uspokojujete sa v pohodlí domova? Zbystrite pozornosť! Polícia upozorňuje na zvrátený podvod

Žena.
Žena.
Zdroj: Getty Images
16.01.2020 18:00

BRATISLAVA - Kliknete si občas na stránky pre dospelých? V tom prípade by ste určite nemali ignorovať varovanie, ktoré na sociálnej sieti zverejnila polícia. Správa, ktorá sa šíri na internete, je totiž podľa ochrancov zákona hoax.


O čo vlastne ide? O podvodný e-mail, ktorého cieľom je vylákať z dôverčivých ľudí peniaze. Anonym v správe píše, že má úplný prístup k vášmu zariadeniu. "Sledoval som ťa už niekoľko mesiacov. Faktom je, že ste boli infikovaní škodlivým softvérom prostredníctvom stránky pre dospelých, ktorú ste navštívili," znie v úvode. 

Prečítajte si aj: Správa o únosoch detí vystrašila Slovákov! Paniku má šíriť Katarína, tvrdá reakcia polície

Autor potom opisuje, ako získal kontrolu nad počítačom a vyhráža sa, že ak nedostane mastnú sumu, budete pykať. "Urobil som video ukazujúce v ľavej polovici obrazovky, ako masturbujete, a v pravej polovici vidíte video, ktoré ste sledovali. Jediným kliknutím môžem toto video poslať všetkým vašim kontaktom z pošty a sociálnych sietí," píše . 

Dostala sa podobná vyhrážka aj k vám? Nestresujte. Polícia ubezpečila, že ide o hoax. Odporúčanie je jasné - na nič podobné nereagujte!


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články