Dvojica obvinených zo zločineckej skupiny Sereďania, ktorú zadržala NAKA, skončila vo väzbe | Topky.sk

°C

Utorok, 28. január 2020. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

Dvojica obvinených zo zločineckej skupiny Sereďania, ktorú zadržala NAKA, skončila vo väzbe

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Repro foto Polícia
13.12.2019 10:50

BANSKÁ BYSTRICA – Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, rozhodol vo štvrtok (12. 12.) v neskorých večerných hodinách o vzatí do väzby dvoch osôb, M. J. a Z. Š., obvinených zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, ako aj z inej trestnej činnosti. Informovala o tom v piatok hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.


Oboch mužov zo zločineckej skupiny "Sereďania" zadržala Národná kriminálna agentúra v okrese Galanta. "Dôvodom väzby u obvinených je obava z možného úteku, ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti. Sudca väzbu u obvinených dohľadom probačného a mediačného úradníka nenahradil a písomný sľub Z. Š. neprijal," konštatovala Kudjáková. Rozhodnutie nie je právoplatné. Obvinení proti nemu podali sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR.

Ako o tom informovala polícia na sociálnej sieti 10. decembra, vyšetrovateľ obvinil celkovo šesť osôb, a to okrem založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny aj z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy, zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami a z obzvlášť závažného zločinu ublíženia na zdraví.

Dvaja z obvinených sú v súčasnosti vo väzbe, na Mareka Danihela je vydaný európsky zatykač, je dlhšie hľadaný, a Marko Majstorovič je na úteku. Akcia podľa polície súvisela s prípadmi z roku 2008 a 2009, ktoré mali spáchať členovia zločineckej skupiny.

"V Šali mali zastreliť Alojza Bórika približne desiatimi výstrelmi z nelegálne držaného samopalu," uviedli policajti. V Bánovciach nad Bebravou mali zasa Petrovi J. spôsobiť ťažké zranenia reznými ranami a priestrelom kolena nelegálne držanou zbraňou.


Galéria

Ilustračné foto Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články