°C

Sobota, 5. december 2020. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš.

Obrovská tragédia na Pamiatku zosnulých: FOTO Spolujazdec (†22) zaplatil za kamarátovu chybu životom

Dopravná nehoda pri obci Buzica si vyžiadala jednu obeť
Dopravná nehoda pri obci Buzica si vyžiadala jednu obeť
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj
03.11.2019 13:45

BUZICA – Veľká tragédia práve na sviatok Všetkých svätých. Náraz do stromu, v ktorom ostalo auto zakliesnené, bol taký silný, že 22-ročný spolujazdec zo Škody Octavie nemal šancu prežiť. Ak by jeho o dva roky starší kamarát za volantom nepil, všetko mohlo byť inak. Polícia v súvislosti s nehodou začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.


Hasiči zasahovali v noci zo soboty na nedeľu pri tragickej dopravnej nehode pri obci Buzica v okrese Košice-okolie. Podľa polície sa pod nešťastie pravdepodobne podpísala buď nedostatočná opatrnosť, alebo neadekvátna reakcia na zhoršené poveternostné podmienky, či obyčajná frajerina.

Dopravná nehoda pri obci
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Ako neskôr spresnila policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, 24-ročný vodič z okresu Košice-okolie po prejdení pravotočivej zákruty zrejme nezvládol na mokrej vozovke riadenie vozidla. „V šmyku prešiel s vozidlom do protismeru a narazil do stromu mimo vozovky, kde ostalo zakliesnené. Vo vozidle sa v tom čase okrem vodiča, ktorý podľa predbežnej lekárskej správy utrpel ľahké zranenia, nachádzal aj 22-ročný spolujazdec, ktorý však na mieste utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,“ povedala Ivanová.

Dopravná nehoda pri obci
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Košický kraj

Vodič bol na mieste podrobený dychovej skúške s výsledkom 0,92 promile. Opakovaná dychová skúška mala podľa hovorkyne stúpajúcu tendenciu. Pri dokumentovaní dopravnej nehody bol prítomný aj znalec z odboru cestná doprava. „Presná príčina tejto dopravnej nehody, jej bližšie okolnosti, ale i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ doplnila hovorkyňa.

Ivanová ďalej povedala, že náhle zmeny poveternostných podmienok sa podpisujú aj pod dopravnú situáciu na cestách, je preto nevyhnutná zvýšená opatrnosť. „Častými príčinami vzniku dopravných nehôd je mnohokrát aj skutočnosť, že vodiči nie vždy adekvátne reagujú najmä na zhoršenú viditeľnosť a mokré vozovky, zle odhadnú vzdialenosť medzi vozidlami, niektorí precenia svoje schopnosti a aj v miernych zákrutách dostatočne neprispôsobia rýchlosť svojim schopnostiam a stavu vozovky,“ skonštatovala policajná hovorkyňa.


Galéria

Dopravná nehoda pri obci Dopravná nehoda pri obci Dopravná nehoda pri obci

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články