FOTO Tragédia pri Senici: Mladík (†26) zahynul pod kolesami auta, osudová chyba | Topky.sk

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

FOTO Tragédia pri Senici: Mladík (†26) zahynul pod kolesami auta, osudová chyba

Mladý človek zahynul pod kolesami auta
Mladý človek zahynul pod kolesami auta
Zdroj: Facebook/ Polícia SR - Trnavský kraj
27.10.2019 10:39

SENICA - Pod kolesami auta zahynul v sobotu večer na ceste prvej triedy medzi Senicou a Lopašovom 26-ročný muž. Ako informovala trnavská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová, k nehode došlo pravdepodobne tak, že chodec sa bez reflexných prvkov pohyboval po tme po ceste smerom od Senice na Lopašov.


Okrem faktu, že mladý muž nemal na sebe reflexné prvy, poriadne riskoval. Napokon sa mu to stalo osudným. „Išiel po nesprávnej strane cesty a v strede jazdného pruhu. Vodič Golfu jazdiaceho v rovnakom smere nestihol na chodca zareagovať a došlo k zrážke. Chodec utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodič sa pri nehode nezranil, jeho dychová skúška na alkohol bola negatívna,“ objasnila Kredatusová.

Mladý človek zahynul pod
Zdroj: Facebook/ Polícia SR - Trnavský kraj

Ako ďalej uviedla, polícia počas dokumentovania nehody uzatvorila cestu a vykonala odklon premávky po okolitých obciach. Do vyšetrovania bol pribraný znalec z odboru cestnej dopravy. „Polícia začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia, bola nariadená súdno-lekárska pitva spolu s toxikologickou skúškou. Presné príčiny a ako sa nehoda stala, polícia vyšetruje,“ priblížila Kredatusová.

Mladý človek zahynul pod
Zdroj: Facebook/ Polícia SR - Trnavský kraj

Polícia zároveň apeluje na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby sa správali zodpovedne. „Malý reflexný prvok mohol vodič vidieť už z väčšej vzdialenosti a mohol by na chodca zareagovať. Malý reflexný prvok za pár centov by mu možno zachránil život. Nepodceňujte svoju viditeľnosť na cestách. Skoro sa stmieva a bývajú časté hmly,“ dodala krajská hovorkyňa policajného zboru.

Mladý človek zahynul pod
Zdroj: Facebook/ Polícia SR - Trnavský kraj


Galéria

Mladý človek zahynul pod Mladý človek zahynul pod Mladý človek zahynul pod Mladý človek zahynul pod

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články