FOTO Tragická zrážka pri Košiciach: Žena nemala šancu prežiť, v druhom aute boli malé deti | Topky.sk

°C

Piatok, 13. december 2019. Meniny má Lucia, zajtra Branislava, Bronislava.

FOTO Tragická zrážka pri Košiciach: Žena nemala šancu prežiť, v druhom aute boli malé deti

Dopravnú nehodu neprežila spolujazdkyňa
Dopravnú nehodu neprežila spolujazdkyňa
Zdroj: KR PZ v Košiciach
06.10.2019 18:55

KOŠICKÉ OĽŠANY - O život po zrážke dvoch áut v katastri obce Košické Oľšany v okrese Košice-okolie prišla 64-ročná spolujazdkyňa. Auto, v ktorom sa viezla, podľa doterajších zistení dostalo šmyk. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová. V ďalšom aute boli aj dve maloleté deti. K nehode došlo v sobotu 5. 10. dopoludnia.


Vážna nehoda áut v Bratislave pri RTVS: Dopravný chaos, na Hlavnú stanicu nepremávali električky

„Podľa doterajších zistení s osobným motorovým vozidlom značky Fiat Punto smerovala 36-ročná vodička z okresu Košice-okolie po rovnom úseku cesty od Bidoviec do obce Košické Oľšany, avšak v čase, keď predchádzala iné pred ňou jazdiace vozidlo, dostala s autom na mokrej vozovke šmyk, v dôsledku čoho prešla do protismeru, kde sa zrazila s protiidúcim vozidlom značky Nissan Qashqai,“ spresnila Ivanová s tým, že jej vodičský preukaz zadržali na mieste. Jej spolujazdkyňa napriek prevozu do košickej nemocnice a operácii nehodu neprežila.

Dopravnú nehodu neprežila spolujazdkyňa
Zdroj: KR PZ v Košiciach

Tridsaťosemročný Bratislavčan, ktorý šoféroval druhé auto, sa nezranil. „Okrem manželky, ktorá sa zranila ľahko, viezol na zadných sedadlách v detských autosedačkách dve maloleté deti,“ spresnila krajská policajná hovorkyňa s tým, že boli vo veku jedného a štyroch rokov. Jednorazovo ich ošetrili na mieste. Predbežná celková škoda bola vyčíslená na 6500 eur.

Dopravnú nehodu neprežila spolujazdkyňa
Zdroj: KR PZ v Košiciach

Ivanová dodala, že polícia začala trestné stíhanie za trestný čin usmrtenia. Všetky bližšie okolnosti tejto tragickej dopravnej nehody, presná príčina, ale i miera zavinenia jej účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania.


Galéria

Dopravnú nehodu neprežila spolujazdkyňa Dopravnú nehodu neprežila spolujazdkyňa Dopravnú nehodu neprežila spolujazdkyňa

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články