°C

Pondelok, 13. júl 2020. Meniny má Margita, zajtra Kamil.

V Bratislave zmasakrovali vietnamskú rodinu, obeťou bolo aj bábätko: Prekvapivý krok jedného z vrahov

Róbert Matta spoločne s Viliamom Hauserom v apríli 1994 v Bratislave vyvraždili päťčlennú vietnamskú rodinu.
Róbert Matta spoločne s Viliamom Hauserom v apríli 1994 v Bratislave vyvraždili päťčlennú vietnamskú rodinu.
Zdroj: TASR - Ramon Leško
12.08.2019 18:00

TRNAVA – Okresný súd v Trnave nebude tento týždeň rozhodovať o podmienečnom prepustení na doživotie odsúdeného Róberta Mattu z výkonu trestu odňatia slobody. Súd termín verejného zasadnutia zrušil, pretože odsúdený vzal svoju žiadosť na podmienečné prepustenie späť. Informovala o tom Katarína Lovásová, zastupujúca hovorkyňa Krajského súdu v Trnave.


Róbert Matta spoločne s Viliamom Hauserom v apríli 1994 v Bratislave vyvraždili päťčlennú vietnamskú rodinu vrátane malého dieťaťa, za čo boli odsúdení na doživotné tresty odňatia slobody. Obaja po uplynutí 25 rokov vo väzení požiadali o podmienečné prepustenie na slobodu. Súd v ich prípade nariadil znalecké dokazovanie a vyžiadal si posudky od znalcov.

V Bratislave zmasakrovali vietnamskú
Zdroj: TASR - Ramon Leško

Trestný zákon po 25 rokoch za mrežami a po splnení stanovených podmienok pripúšťa možnosť prepustenia na slobodu aj v prípade odsúdených na doživotie. Súdy v takýchto prípadoch posudzujú splnenie formálnych a materiálnych podmienok.

Zavraždili tehotnú ženu aj bábätko: Aktéri krvavého masakra Vietnamcov sa chcú dostať na slobodu

Odsúdený by mal pri rozhodovaní súd presvedčiť, že vo výkone trestu plnením svojich povinností preukázal polepšenie a dá sa od neho očakávať, že v budúcnosti povedie riadny život. V tomto prípade si Okresný súd v Trnave vyžiadal vyjadrenie znalcov. Hauser a Matta v apríli 1994 na Starej Vajnorskej v Bratislave zavraždili päťčlennú vietnamskú rodinu vrátane tehotnej ženy a dvojročného dieťaťa. Dospelé obete zastrelili samopalom, dieťa zadusili vankúšom, z ich rodinnej firmy si odniesli viac ako milión korún.

Od masakra Vietnamcov prešlo
Zdroj: Facebook/Polícia SR

Hauser a Matta pôvodne žiadali o prepustenie na slobodu už pred piatimi rokmi, súd vtedy ich žiadosti zamietol pre nesplnenie podmienok. V prípade Mattu súd konštatoval, že z pomerov odsúdeného nebolo možné zistiť pozitívnu prognózu jeho možného správania sa v prípade prepustenia na slobodu. Na Slovensku si doživotný trest odňatia slobody momentálne odpykáva viac ako päťdesiat odsúdených.


Galéria

Róbert Matta spoločne s Od masakra Vietnamcov prešlo

Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články