°C

Nedeľa, 9. august 2020. Meniny má Ľubomíra, zajtra Vavrinec.

FOTO Pri nehode v okrese Michalovce sa zranilo šesť ľudí, medzi nimi aj deti

Zdroj: KR PZ KE
28.07.2019 09:32

MICHALOVCE - Spolu šesť ľudí sa zranilo pri sobotňajšej (27.7.) dopravnej nehode v katastri obce Čierne Pole v Michalovskom okrese. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová, v jednom z áut boli aj tri deti.


Podľa doterajších zistení 58-ročný štátny príslušník Ukrajiny, ktorý s autom značky Renault Laguna smeroval od obce Čierne Pole do obce Bajany, sa počas prejazdu zákrutou pravdepodobne nevenoval plne vedeniu vozidla a prešiel do protismeru. 

"Čelne sa zrazil s vozidlom značky Škoda Octavia, hoci sa jeho vodička, 34-ročná Michalovčanka, snažila v danom momente tejto situácii predísť. Škodu Octavia po zrážke vytlačilo do priekopy a Renault Laguna ostal stáť v strede cesty, pretočený do protismeru," spresnila s tým, že obaja vodiči boli podrobení dychovej skúške na zistenie požitia alkoholických nápojov s negatívnym výsledkom.

FOTO Pri nehode v
Zdroj: KR PZ KE

FOTO Pri nehode v
Zdroj: KR PZ KE

Vo vozidle značky Škoda Octavia bol okrem vodičky aj 36-ročný spolujazdec a tri maloleté deti, a to jedno sedemmesačné a ďalšie vo veku päť a osem rokov. 

"Vodička a traja spolujazdci utrpeli podľa predbežnej lekárskej správy ľahké zranenia. Osemročná spolucestujúca a ukrajinský vodič sa zranili ťažko. Predbežná škoda bola vyčíslená na 12.000 eur," dodala Ivanová. Polícia dopravnú nehodu vyšetruje a začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví.

FOTO Pri nehode v
Zdroj: KR PZ KE


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články