Streda, 28. júl 2021. Meniny má Krištof, zajtra Marta.

FOTO Policajti chytili šoféra aj cyklistu s drogami: Desiatky dávok, hrozí im až desaťročné väzenie

Zdroj: SITA/KR PZ Trnava
28.06.2019 10:50

TRNAVA - Trnavskí policajti v uplynulých dňoch zadržali dvoch mužov, ktorých podozrievali z drogovej trestnej činnosti. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.


V pondelok (24. 6.) v podvečerných hodinách kontrolovali príslušníci kriminálnej polície mladíka jazdiaceho na bicykli v obci Vinohrady nad Váhom v okrese Galanta. "Počas kontroly policajtom dobrovoľne vydal deväť igelitových vrecúšok s ružovou kryštalickou látkou. Tie mal v pánskej taške, prevesenej cez plece. Podozrivý sám uviedol, že ide o pervitín," informovala o tom Linkešová.

FOTO Policajti chytili šoféra
Zdroj: SITA/KR PZ Trnava

Kriminalisticko-expertízny ústav Policajného zboru látku vyhodnotil ako čistý metamfetamín, z ktorého by bolo možné vyrobiť minimálne 110 dávok drogy. Vyšetrovateľ galantskej kriminálnej polície muža zadržal a na základe získaných dôkazov obvinil 19-ročného Vinohradčana z drogovej trestnej činnosti, z prechovávania a predaja drog. Vyšetrovateľ spracoval zároveň podnet pre prokurátora na jeho väzobné stíhanie. V prípade uznania viny mu hrozí odňatie slobody na tri až desať rokov. 

Trnavskí policajti zadržali minulý týždeň muža, ktorý prevážal v aute minimálne 63 dávok metamfetamínu. "Policajti pracovali s operatívnou informáciou, ktorá sa nakoniec potvrdila ako pravdivá. Podľa získaného opisu identifikovali osobu a vo štvrtok (20. 6.) v popoludňajších hodinách vykonali zákrok, pri ktorom zadržali na Ulici Františka Lipku v Hlohovci 37-ročného vodiča na osobnom aute," doplnila krajská policajná hovorkyňa. 

FOTO Policajti chytili šoféra
Zdroj: SITA/KR PZ Trnava

Muža predviedli pred vyšetrovateľa a podozrivé látky zaslali na expertízne skúmanie. To potvrdilo, že muž prevážal v aute pervitín. Policajti pri lustrácii zároveň zistili, že muž má od mája súdom uložený zákaz viesť motorové vozidlá po obdobie dvoch rokov. Vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Zároveň mu vzniesol obvinenie aj za prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia. 

Na základe príkazu súdu, ktorý rozhodol, že obvinený bude stíhaný väzobne, bol muž eskortovaný policajnou hliadkou do výkonu väzby. V zmysle zákona hrozí za uvedený skutok trest odňatia slobody na tri až desať rokov. 

FOTO Policajti chytili šoféra
Zdroj: SITA/KR PZ Trnava


Galéria


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články